My Roommate is A Gumiho
4,4 / 5 | Oy Sayısı : 240


Adı: My Roommate is A Gumiho | Frightening Cohabitation | 간 떨어지는 동거
Tür: Romantik, Komedi, Fantastik/Bilim Kurgu
Yönetmen: Nam Seong-Woo
Senarist: Na (webtoon), Baek Sun-Woo, Choi Bo-Rim
Yapım Şirketi: JTBC Studios
Yayıncı: tvN
imdb: 8,1
Bölüm Sayısı: 16
Yapım Yılı: 2020 – 2021
Yayın Tarihi: 26 Mayıs 2021 - 15 Temmuz 2021
Yayın Günleri ve Saati: Çarşamba & Perşembe – 22:30
Dili: Korece
Ülke: Güney Kore


Oyuncuları:

Shin Woo-Yeo
Lee Dam
Yang Hye-Sun

 

Diğer Oyuncuları:

Kim Do-Wan / Do Jae-Jin
Bae In-Hyuk / Gye Sun-Woo


Konusu:

Dizi, insan olmak için insan enerjisi toplayan bir dokuz kuyruklu bir tilkinin etrafında dönmektedir. Shin Woo-Yeo (Jang Ki-Yong) insan olmak için insan enerjisini bir boncukta toplamaktadır ve yakın bir zamanda insan olmayı beklemektedir. Bir gün, Shin Woo-Yeo’nun boncuğunu bir insan olan Lee Dam (Hyeri) yanlışlıkla yutar. Boncuk, bir insanın içinde 1 yıldan fazla kalamaz. Eğer kalırsa boncuk o kişinin içinde kırılacaktır ve Lee Dam’ın ölmesine neden olacaktır. Shin Woo-Yeo da bir insan olma şansını kaybedecektir. Shin Woo-Yeo ve Lee Dam bu duruma bir çözüm aramaya başlar. Çok geçmeden aralarında romantik bir ilişki başlar.


Karakterleri:

Jang Ki-Yong dizide 999 yaşındaki bir dokuz kuyruklu bir tilki olan Shin Woo-Yeo karakterini canlandırmaktadır. Bir üniversitede profesör olarak çalışan zeki ve yakışıklı birisidir.

Hyeri dizide bir üniversite öğrencisi olan Lee Dam karakterini canlandırmaktadır. Sabit fikirli, hedefine odaklı ve gerçeği konuşmaktan çekinmeyecek kadar açık sözlü birisidir. Bu yüzden, daha önce hiç romantik bir ilişkisi olmamıştır.

Kang Han-Na dizide eskiden bir dokuz kuyruklu bir tilki olan Yang Hye-Sun karakterini canlandırmaktadır. Shin Woo-Yeo’nun (Jang Ki-Yong) arkadaşıdır ve insan olma hayalini gerçekleştirmiştir. Çarpıcı bir güzelliğe ve masum bir kalbe sahip, oldukça sakar ve saf birisidir.

Kim Do-Wan dizide Lee Dam’ın (Hyeri) arkadaşı olan Do Jae-Jin karakterini canlandırmaktadır. Söz konusu aşk olduğunda tamamen aptallaşan birisidir. Aşık olduğunda, hayatı ve organları dahil her şeyden vazgeçmeye hazırdır. Ancak iyi bir görünüme, iyi bir fiziğe ve iyi bir kişiliğe sahip olmasına karşın bir türlü gerçek aşkı bulamamıştır. Bir gün, kalbini Yang Hye-Sun’a (Kang Han-Na) kaptırır.

Bae In-Hyuk dizide Lee Dam’ın (Hyeri) üniversiteden arkadaşı olan Gye Sun-Woo karakterini canlandırmaktadır. Üniversite son sınıf öğrencisidir. Hem zekâsı hem de yakışıklılığı ile iyi bir geçmişe sahiptir ve bu yüzden üniversitedeki kadınlar arasında son derece popülerdir. Lee Dam’ı karşılıksız olarak sevmektedir. Ancak Lee Dam onu kesin bir şekilde geri çevir ve hayatında ilk defa kendini karşılıksız aşk yaşarken bulur.


Not: 

1 – Dizi, Na tarafından kaleme alınan "A Falling Cohabitation" adlı bir webtoondan uyarlamadır.


Resmi Web Sitesi: program.tving.com/tvn/roommategumiho


 

Fragman 1

 

Fragman 2

 

Fragman 3

 

Fragman 4

 

Kaynakları: (1), (2), (3)