The Devil Judge

Puanı: 4,8/5  Oy Sayısı: 76
  Rüzgar Esintisi tarafından


Adı: The Devil Judge | 악마판사
Tür: Dram, Gizem, Hukuk
Yönetmen: Choi Jung-Kyu
Senarist: Moon Yoo-Seok
Yapım Şirketi: -
Yayıncı: tvN
imdb: -
Bölüm Sayısı: -
Yapım Yılı: 2020 – 2021
Yayın Tarihi: 2021
Yayın Günleri ve Saati: -
Dili: Korece
Ülke: Güney Kore


Oyuncuları:

Kang Yo-Han
Kim Ga-On
Yoon Soo-Hyun
Jung Sun-Ah

 

Diğer Oyuncuları:

---


Konusu:

Dizi, mahkemeyi realite şovuna dönüştüren bir başyargıç (Ji Sung) ile o başyargıcın gerçek benliğini ortaya çıkarmaya çalışan genç bir yargıcın (Jinyoung) arasındaki umutsuz rekabeti konu almaktadır.


Karakterleri:

Ji Sung dizide baş yargıç olan Kang Yo-Han karakterini canlandırmaktadır. Trajik bir geçmişe sahip olan bir chaebol ailesinin varisidir. Ancak gerçek benliğini herkesten gizlemektedir. Aslında dünyada bir adaletin olmadığına inanmaktadır. Bu yüzden her şeyi bir oyun olarak görmektedir. Gizli hedeflerine ulaşırken, bir televizyon kanalında yayımlanan mahkeme duruşmaları sırasında suçluları cezalandıran harika bir gösteri yapar ve böylece mahkemeyi kendi çarpık gerçeklik şovuna dönüştürür.

Jinyoung dizide bir yardımcı yargıç olan Kim Ga-On karakterini canlandırmaktadır. Başyargıç Kang Yo-Han’ın (Ji Sung) gerekçelerini sorgulamaya başlar ve böylece aralarında bir gizemli oyun başlar.

Park Gyu-Young dizide bir dedektif olan Yoon Soo-Hyun karakterini canlandırmaktadır. Kim Ga-On’un (Jinyoung) anaokulundan beri yakın arkadaşıdır. Çocukken anne ve babasını kaybetmiştir. O zamandan bu yana zor günler yaşamıştır. Ancak büyük bir çaba harcayarak yargıç olmayı başarmıştır. Kim Ga-On’a beş kez çıkma teklifi etmiş ve her seferinde reddedilmiş olsa da nasıl pes edilir bilmez, boyun eğmez bir kadındır. Polis akademisinden mezun olduktan sonra görev aldığı soruşturma ekibinin aslarından biri haline gelir. Kim Ga-On’u korumak için her şeyi yapmaya hazırdır.

Kim Min-Jung dizide Sosyal Sorumluluk Vakfı'nın yönetici müdürü olan Jung Sun-Ah karakterini canlandırmaktadır. Kang Yo-Han'ın (Ji Sung) terletmesini sağlayabilecek tek kişidir. Oldukça hırslı ve sert birisidir. Yoksul bir ailede büyümüştür. Ancak mükemmel zekası, doğuştan gelen çekiciliği, başarı ve güce duyduğu açlık nedeni ile toplumun merdivenlerini tırmanmayı başarmıştır. Siyaset ve ekonomi gibi çeşitli sosyal çevrelerden önemli kişilerle ilişki içindedir. İlişkilerini kullanarak ülkeyi kontrol etme gücüne sahiptir.


Kaynakları: (1), (2), (3), (4), (5)

Yorumlar

"Herhangi bir küfür, hakaret, reklam, din-siyaset-ırk içerlikli tartışmalar, başka sitelerin adı ve (sitemizin linkleri hariç) link paylaşarak yorum yapmak yasaktır. Bu tür yorumlar silinecektir. Küfür içerikli yorum paylaşan ziyaretçinin süresiz olarak yorum yapması engellenecektir. Hakaret içerikli yorum paylaşan ziyaretçinin ise 2 ay boyunca yorum yapması engellenecektir."
"Site ile ilgili şikâyetlerinizi, önerilerinizi, isteklerinizi ve düzeltmeleri yorum olarak değil, iletişim bölümünde belirtilen adresler üzerinden yapınız. Aksi halde bu tür yorumlar silinecektir."
"Yorum alanını özel sohbet alanına çevirmek yasaktır."
Lütfen spoiler içeren yorumlarınızda bu tagı kullanın:

SON HABERLER
tümünü gör

TEST & ANKET

tümünü gör

GÜNEY KORE SİNEMASI

Güney Kore Sineması dünyası ile ilgili haberleri, oyuncular hakkında bilgileri, dizi ve film önerilerini - tanıtımlarını - müziklerini - fragmanlarını bulabilirsiniz. İsterseniz film ve dizilere yorum yaparak diğer ziyaretçilere düşüncelerinizi sunup önerilerde bulunabilirsiniz…