Come to the Witch's Restaurant
4,5 / 5 | Oy Sayısı : 46


Adı: Come to the Witch's Restaurant | 마녀식당으로 오세요
Tür: Fantastik
Yönetmen: So Jae-Hyun
Senarist: Goo Sang-Hee (roman), Lee Young-Sook
Yapım Şirketi: Studio Dragon
Yayıncı: TVING
imdb: 9,3
Bölüm Sayısı: 8
Yapım Yılı: 2020 – 2021
Yayın Tarihi: 16 Temmuz 2021 - 13 Ağustos 2021 
Yayın Günleri ve Saati: Cuma, saat 15.00
Dili: Korece
Ülke: Güney Kore


Oyuncuları:

Jo Hee-Ra

Jung Jin
(teklif aşamasında)

 

Diğer Oyuncuları:

Chae Jong-Hyeop / Lee Gil-Yong (teklif aşamasında)


Konusu:

Dizi, kendi ruhlarını satmak zorunda olsalar dahi başka bir hayat yaşamak isteyen insanların dileklerini yerine getiren yemekler satan bir restoranın etrafında dönmektedir.


Karakterleri:

Song Ji-Hyo dizide bir cadı olan Jo Hee-Ra karakterini canlandırmaktadır. İşlettiği restorandaki yemeklerle insanların dileklerini yerine getirir. Ancak dileklerini yerini getirmek karşılığında, müşterileri istediği bir şeyi ona vermek zorundadır. Gizemli birisidir. İnsanlar onun adı dışında hakkında hiçbir şey bilinmemektedir ve soğuk bir kişiliğiyle çarpıcı bir görünüme sahiptir.

Nam Ji-Hyun eğer teklifi kabul ederse 28 yaşında sıradan biri olan Jung Jin karakterini canlandıracak. İyi bir hayata sahipken erkek arkadaşı onu terk eder ve işinden kovulur. Daha sonra annesi ile bir restoran açmaya karar verir. Ancak çok geçmeden restoran iflas eder ve annesi kırsala taşınır. Yalnız kalan Jung Jin, restoranını kiralamak isteyen Jo Hee-Ra (Song Ji-Hyo) ile karşılaşır. İlk başlarda Jo Hee-Ra’ya şüpheci bir şekilde yaklaşsa da kısa süre sonra birlikte çalışmaya başlar ve restoran popüler bir hale gelir.

Chae Jong-Hyeop eğer teklifi kabul ederse dizide Genel Eğitim Geliştirme testine girmeye hazırlanan bir öğrenci olan Lee Gil-Yong karakterini canlandıracak. Lisedeyken tek hayali uzun mesafe koşucusu olmak için üniversitede bir beden eğitimi bölümüne girmekti. Beklenmedik bir olay yaşanır ve yüzü koyun düşer. Menisküsündeki yırtılma nedeniyle atletizm sporcusu olma hayalinden vazgeçmek zorunda kalır ve tüm dünyası başına yıkılır.


Not:

1 – Kyobo Kitap Merkezi'nin üçüncü hikaye yarışmasında 'Büyük Ödül'e layık görülen 'Manyeosikdangeuro Oseyo' adlı bir romandan uyarlamadır.


DİZİNİN MÜZİKLERİ

FRAGMAN 1FRAGMAN 2

Kaynakları: (1), (2), (3)