Island: Season 1
4,9 / 5 | Oy Sayısı : 18
Dizinin Adı
Island: Season 1 | 아일랜드1
Yönetmen
Bae Jong
Senaryo
Jang Yoon Mi
Yapımcı
tvN
Bölüm Sayısı
10
Yapım Yılı
2022
Gösterim Tarihi
2022 - ?
Dizi Türü
Aksiyon, Gerilim, Korku, Fantastik
Ülke
Güney Kore
Dil
Korece
Oyuncular
Lee Da Hee
(Won Mi Ho)
Cha Eun Woo
(Kang Chan Hyuk)
Sung Joon
(Goong Tan)


Islan: Season 1 Konusu:

Dizi, Jeju adasında gizli kalmış karanlık bir sırrın hikayesini konu almaktadır. Daehan Grubunun tek varisi olan Won Mi-Ho neden olduğu büyük bir sorun nedeniyle babası tarafından Jeju Adası’na gönderilir. Burada, karıştığı bir olaydan sonra yaşayanların dünyasına sıkışıp kalmış hayaletler onu hedef alır. Gizemli bir hayalet avcısı (Kim Nam-Gil) onu korumaya çalışır.


Karakterleri:

Lee Da Hee eğer teklifi kabul ederse dizide Daehan Grubunun tek varisi olan Won Mi-Ho karakterini canlandıracak. Babası tarafından Jeju Adası’na gönderildikten sonra buradaki bir lisede etik dersleri vermeye başlar.

Kim Nam-Gil dizide gizemli bir hayalet avcısı olan Van karakterini canlandırmaktadır. Dünyayı kötü ruhlardan korumaktadır. Yarı insan yarı hayalettir. O, hem bir insanın sıcak kalpliliğine hem de bir yaratığın duygusuz soğukluğuna sahiptir. Lanetli olan ölümsüz hayatını sonlandırabilmek için bir kadına ihtiyacı vardır.

Cha Eun-Woo eğer teklifi kabul ederse dizide John adı ile bilinen bir rahip olan Kang Chan-Hyuk canlandıracak. Amerika’da büyümüş, kötü ruhları kovan bir rahiptir. Ana dilini unutmamak için sürekli Kore dizileri izlemiştir. Parlak bir kişiliğe sahip biri gibi görünmesine karşın karanlık bir geçmişi vardır. Bir kızı koruyamadığı için suçluluk duymaktadır.


Diğer Oyuncuları:

Sung Joon / Goong Tan


Not: 

1 – Dizi, 'Island' adlı popüler bir webtoondan uyarlamadır.


Kaynakları: (1), (2), (3)