Island: Season 1
4,5 / 5 | Oy Sayısı : 60
Dizinin Adı
Island: Season 1 | 아일랜드1
Yönetmen
Bae Jong
Senaryo
Jang Yoon Mi
Yapımcı
TVING
Bölüm Sayısı
6
Yayın Gün / Saat
Cuma
Yapım Yılı
2022
Gösterim Tarihi
30 Aralık 2022 - 13 Ocak 2023
Dizi Türü
Aksiyon, Gerilim, Korku, Fantastik
Ülke
Güney Kore
Dil
Korece
Oyuncular
Lee Da Hee
(Won Mi Ho)
Cha Eun Woo
(Kang Chan Hyuk)
Sung Joon
(Goong Tan)

Islan: Season 1 Konusu:

Aynı adı taşıyan bir webtoon'a dayanan dizi, dünyayı yok etmeye çalışan kötü ruhlarla savaşmak kaderlerinde olan insanların hüzünlü ve tuhaf yolculuğunu konu almaktadır. Daehan Grubunun tek varisi olan Won Mi-Ho neden olduğu büyük bir sorun nedeniyle babası tarafından Jeju Adası’na gönderilir. Burada, karıştığı bir olaydan sonra yaşayanların dünyasına sıkışıp kalmış hayaletler onu hedef alır. Gizemli bir hayalet avcısı (Kim Nam-Gil) ise onu korumaya çalışır.


Islan: Season 1 Karakterleri:

Lee Da Hee dizide Daehan Grubunun tek varisi olan Won Mi-Ho karakterini canlandırmaktadır. Babası tarafından Jeju Adası’na gönderildikten sonra buradaki bir lisede etik dersleri vermeye başlar.

Kim Nam-Gil dizide gizemli bir hayalet avcısı olan Van karakterini canlandırmaktadır. Dünyayı kötü ruhlardan korumaktadır. Yarı insan yarı hayalettir. O, hem bir insanın sıcak kalpliliğine hem de bir yaratığın duygusuz soğukluğuna sahiptir. Lanetli olan ölümsüz hayatını sonlandırabilmek için bir kadına ihtiyacı vardır.

Cha Eun-Woo dizide John adı ile bilinen bir rahip olan Kang Chan-Hyuk canlandırmaktadır. Amerika’da büyümüş, kötü ruhları kovan bir rahiptir. Ana dilini unutmamak için sürekli Kore dizileri izlemiştir. Parlak bir kişiliğe sahip biri gibi görünmesine karşın karanlık bir geçmişi vardır. Bir kızı koruyamadığı için suçluluk duymaktadır.

Sung Joon dizide, Van ile birlikte kötülüğün üstesinden gelmek için yetiştirilen Goong Tan karakterini canlandırıyor. Ancak kötü bir olaydan sonra Goong Tan, Van'a karşı çıkmaya başlar. Bu noktadan sonra hikaye ilginç bir şekilde ilerler.

Diğer Oyuncuları:

Park Geun Hyung / Jong Ryeong
Go Doo Shim / Geum Baek Joo
Oh Gwang Rok / Won Mi Ho'nun yardımcısı


Not: 

1 – Dizi, 'Island' adlı popüler bir webtoondan uyarlamadır.

2 – Dizinin "Island: Season 2" adı altında ikinci sezonu bulunmaktadır.
Kaynakları: (1), (2), (3)