Bulgasal: Immortal Souls
4,6 / 5 | Oy Sayısı : 56


Adı: The Immortal | Bulgasal | 불가살
Tür: Dram, Romantik, Fantastik/Bilim Kurgu
Yönetmen: Jang Young-Woo
Senarist: Kwon So-Ra, Seo Jae-Won
Yapım Şirketi: tvN
Yayıncı: tvN
imdb: 8,3
Bölüm Sayısı: 16
Yapım Yılı: 2021 – 2022
Yayın Tarihi: 18 Aralık 2021 - 6 Şubat 2022
Yayın Günleri ve Saati: Cumartesi-Pazar, 15:00
Dili: Korece
Ülke: Güney Kore


Oyuncuları:

Dan Hwal
Min Sang-Woon
Ok Eul-Tae
Dan Sol

 

Diğer Oyuncuları:

Jung Jin-Young / Dan Geuk

Park Myung-Shin / Şaman
Kim Woo-Seok / Nam Do Yoon 

Han Dong Gyu / Goo Bong


Konusu:

Dizi, son 600 yıldır ölümsüzlük ile lanetlenmiş bir adam (Lee Jin-Wook) ile 600 yıl boyunca ki tüm reenkarnasyonlarını hatırlayan bir kadının (Nara) etrafında dönmektedir.


Karakterleri:

Lee Jin-Wook dizide bulgasal (insan kanından beslenen, ölümsüzlükle lanetlenmiş efsanevi bir yaratık) olan Dan Hwal karakterini canlandırmaktadır. 600 yıl önce, Joseon Hanedanlığı döneminde askeri memur olarak çalışan bir insandı. Bir gün, önceki hanedanın kalıntılarını silme görevini yaparken lanetlenerek bir bulgasal olur.


Nara dizide bir zamanlar bir bulgasal (insan kanından beslenen, ölümsüzlükle lanetlenmiş efsanevi bir yaratık) olan Min Sang-Woon karakterini canlandırmaktadır. Bir insana reenkarne olur ve bir insan olarak hayatını yaşarken trajik bir olay meydana gelir. Kimliği belirsiz bir katil annesini ve ikiz kız kardeşini öldürür. Küçük kız kardeşiyle beraber kaçmayı başarır. Adını ve gerçek kimliğini gizleyerek, saklanarak yaşamaya başlar. Bir bulgasal (Lee Jin-Wook) ile karşılaşınca saklanmaktan vazgeçer ve intikam almaya karar verir.


Lee Joon dizide bir bulgasal (insan kanından beslenen, ölümsüzlükle lanetlenmiş efsanevi bir yaratık) olan Ok Eul-Tae karakterini canlandırmaktadır. Dan Hwal'ın (Lee Jin-Wook) aksine, sahip olduğu ölümsüzlükten oldukça memnundur. Son yüzyıllar boyunca politikacıları, iş adamlarını ve medyayı kontrol etmek için kullandığı muazzam servet biriktirir. Kore'nin en güçlü figürü olmayı planlamaktadır.


Kong Seung-Yeon dizide Dan Hwal'ın (Lee Jin-Wook) geçmişteki eski eşi olan Dan Sol karakterini canlandırmaktadır. Babası yüzünden Dan Hwal ile evlenen güçlü bir ailenin kızıdır. Başkalarının anlamlandıramayacağı özel bir şeye sahiptir.Fragman 1


Fragman 2


Fragman 3


Fragman 4

Fragman 5

Kaynakları: (1), (2)