Hometown
4,3 / 5 | Oy Sayısı : 6


Adı: Hometown | 홈타운
Tür: Gerilim, Gizem, Suç
Yönetmen: Park Hyun-Suk
Senarist: Joo Jin
Yapım Şirketi: -
Yayıncı: tvN
imdb: -
Bölüm Sayısı: 12
Yapım Yılı: 2021
Yayın Tarihi: 22 Eylül 2021 - 28 Ekim 2021
Yayın Günleri ve Saati: Çarşamba & Perşembe – 22:30
Dili: Korece
Ülke: Güney Kore


Oyuncuları:

Choi Hyung-In
Jo Jung-Hyun
Jo Kyung-Ho

 

Diğer Oyuncuları:

Lee Re / Jo Jae Young
Heo Jung Eun / Moon Sook
Park Mi Hyun / Kim Kyung Suk


Konusu:

Dizi, 1999 yılında, küçük bir kasabada işlenen gizemli seri cinayetleri ve tuhaf/tanımlanamayan seslerin olduğu bir kaset hakkındaki gerçekleri araştıran bir grup insanın etrafında dönmektedir.


Karakterleri:

Yoo Jae-Myung dizide bir dedektif olan Choi Hyung-In karakterini canlandırmaktadır. 10 yıl önce, eşi bir terör saldırısı sonucu hayatını kaybetmiştir. Hala eşinin ölümünü atlatamamıştır ve ölümünden dolayı kendisini suçlu hissetmektedir. Bir gün, küçük bir kasabada işlenen gizemli bir cinayet davasını araştırmaya başlar. Cinayet davasının bir şekilde eşinin ölümünden sorumlu olan teröristle bağlantısı olduğundan şüphe etmeye başlar.

Han Ye-Ri dizide annesi ile birlikte bir Çin restoranı işleten Jo Jung-Hyun karakterini canlandırmaktadır. İnsanlar onları bir teröristin ailesi olarak görmektedir. Dışarından bakılınca çok sıradan bir insan gibi görünmesine karşın aslında büyük bir cesarete de sahip birisidir. Abisinin kızı sayesinde her şeye rağmen hayata tutunabilmiştir. Ancak bir gün yeğeni ortadan kaybolur.

Um Tae-Goo dizide bir terör saldırısının arkasındaki gerçek suçlu olan Jo Kyung-Ho karakterini canlandırmaktadır. 1989’da, Japonya’da eğitimini tamamladıktan sonra memleketine döner. Burada gaz kullanarak ayrım gözetmeyen bir terör eyleminde bulunur ve ardından polise teslim olur. Bu terör saldırısını gerçekleştirmekteki amacını veya neden saldırı için bu yeri seçtiğini asla açıklamaz. Neden kendisini yetkililere teslim ettiğini de asla söylemez. Ömür boyu hapis cezasına çarptırıldıktan sonra hapishanede dış dünya ile olan tüm iletişimini tamamen keser.Fragman 1 


Fragman 2Kaynakları: (1), (2)