Moonshine
3,9 / 5 | Oy Sayısı : 46
Dizinin Adı
Moonshine | When Flowers Bloom, I Think of the Moon | 꽃 피면 달 생각하고
Yönetmen
Hwan In Hyuk
Senaryo
Kim Joo-Hee
Yapımcı
KBS2
IMDb Puanı
8,5
Bölüm Sayısı
16
Yayın Gün / Saat
Pazartesi - Salı
Yapım Yılı
2021-2022
Gösterim Tarihi
20 Aralık 2021 - 22 Şubat 2022
Dizi Türü
Tarih, Romantik, Komedi
Ülke
Güney Kore
Dil
Korece
Oyuncular
Yoo Seung Ho
(Nam Young)
Hyeri
(Kang Ro Seo)
Kang Mi-Na
(Han Ae Jin)

Moonshine Konusu:


Moonshine, dizisi Joseon tarihinin en güçlü yasaklarının olduğu dönemde geçmektedir. Alkol yasağı yasasının yürürlüğe girdiği dönemin sonlarında geçen dizi de Hanyang'da, ün ve ailesinin statüsünü geri kazanmak için memleketini terk eden zeki subay, borcunu ödemek için alkol yapmaya başlayan fakir bir aristokrat kadın ve bir prens arasında geçen hikaye anlatılıyor. Gizli bir alkol deposu önünde karşılaşarak hayatlarını mahvedebilecek sırlara sahip olurlar. Kaderin cilvesiyle bir araya gelirler ve ölümlerine dahi yol açabilecek bu sırlarla birbirlerine bağlanırlar.


Karakterler:

Hyeri, ailesinin geçimini ve borcunu ödemek için çok çalışan aristokrat bir kadın Kang Ro Seo'ya hayat vermektedir. Ro Seo, sahip olduğu düşük sosyal statüye rağmen eski ve kirli kıyafetleri içinde bile güzel görünmektedir. Ro Seo, 13 yaşına kadar varlıklı bir şekilde büyümüştür. Yaşadıkları talihsiz bir olay sonucunda ailesinin mali durumunda büyük bir düşüş olur. Bu düşüş sonrasında annesinin ilaçlarını ve kardeşinin kitap paralarını kazanmak için çok çalışmak zorunda kalır. Kısa süre sonra, alkol ile para kazanmanın etkili ama hayatını riske atan bir yolunu bulur.


Yoo Seung Ho, Saheonbu (Genel Müfettiş Bürosu) için çalışan dürüst ve zeki subay Nam Young rolünü canlandırıyor. Çekici, çalışkan ve ısrarcı biri olmasına rağmen güçlü bir ailesi ya da onu destekleyecek güçlü bağları yoktur. Bu yüzden hayalini kurduğu üst düzey konuma ulaşmada zorluk yaşamaktadır. Bir gün başarıya ulaşmak için memleketinden ayrılır ve Hanyang (Seul'ün eski adı)'a gelir. Bir Saheonbu subayı olarak göreve başlar. İlk ve en önemli görevi alkol yasağını ihlal edenleri tutuklamaktır. Ancak Kang Ro Seo'yu tanıyınca işler onun için değişir.

Byeon Woo Seok, yasak döneminde kanuna isyan eden veliaht prens Lee Pyo karakterini canlandırıyor. Gittiği her yerde dünyayı aydınlatan bir yüzü vardır ve ilk başta varis olmak kaderinde olmamasına rağmen, artık tek prens olduğu için bu konuma yükselir. Dünyadaki her şeye sahip gibi görünse de, vazgeçemediği tek alışkanlığı alkoldür. Alkolün yasak olduğu bir dönemde bile içki içmek için saraydan gizlice çıkar ve krallığın başına bela olur. 

Han Ae Jin (Kang Mi-Na), soylu bir ailenin tek kızıdır. Zarif bir çevrede büyümüş, nefret ettiği şeyi yapmayı kesinlikle reddeden ve istediğini yapmak isteyen basit, inatçı bir karakterdir. Evlenme yaşı yaklaşırken, eğer hayatının geri kalanında yüzüne bakması gerekecekse, yakışıklı bir kocayla evlenmek istediğine karar verir.

Diğer Oyuncular:


Jang Gwang / Moon Yeon Jo
Choi Won Young / Lee Shi Heum
Im Woo Hee / Woon Shim
Moon You Kang / Heon
Park Ah In / Lee Dong Hee
Ahn Shi Ha / Lee Kyung Bin     
Kim Gi Bang / Chun Gae   
Byeon Seo Yoon / Yeon Jung Jeon  
Jung Sung Il / King Lee Kang     
Kim Ji An / Ok Ran
Seo Ye Hwa / Cheon Geum

Fragman


Fragman 2

 
 


Fragman 3