Uncle
4 / 5 | Oy Sayısı : 2
Dizinin Adı
Uncle | 엉클
Yönetmen
Ji Yeong Soo
Senaryo
Park Ji Sook
Yapımcı
TV Chosun
Bölüm Sayısı
16
Gösterim Tarihi
11 Aralık 2021 - 30 Ocak 2022
Dizi Türü
Müzik, Komedi,Drama
Ülke
Güney Kore
Dil
Korece
Oyuncular
Oh Jung-Se
(Joon-Hyeok)
Lee Sang-Woo
(Kyeong-Il)
Jeon Hye Jin
(Joon-Hee)
Hwang Woo Seul Hye
(Park Hye Ryeong)

Uncle Konusu:


Uncle sitcom Kore uyarlaması olan dizide dolandırıldığı için tüm mal varlığını kaybeden Joon-Hyeok (Oh Jung-Se) popüler olmayan bir müzisyendir. Hayatının kötü zamanlar yaşayan Joon-Hyeok (Oh Jung-Se) tamamen dibi görmüştür. Ablası 12 yıllık evliliğinde sonra boşanmış bir kadındır. Oğlunun velayetini almaya çalışan eski kocası ve annesiyle uğraşmak zorundadır. Bir gün Joon-Hyeok (Oh Jung-Se) ilişkisini kestiği Ablası Joon-Hee'nin (Jeon Hye-Jin) OKB hastası oğlu ile karşılaşır. Joon-Hee boşandıktan sonra Joon-Hyeok yeğeniyle yaşamaya başlar ve onunla ilgilenir.


Karakterleri:


Oh Jung-Se popüler olmayan bir müzisyen olup dolandırıldığı için herşeyini kaybeden ve OKB hastası yiğeniyle ilgilenen Joon-Hyeok karakterini canlandıracak.

Jeon Hye Jin, fiziksel şiddet gördüğü 12 yıllık kocasından boşanan Joon-Hyeok'un ablası Joon-Hee rolünü canlandıracak.

Park Sun Young, Park Hye Ryeong rolünü canlandırıyor. Park Hye Ryeong Royal State adlı pahalı binanın bir sakini ve aynı zamanda anneler topluluğunun başkanıdır.

Lee Sang-Woo, Royal State'te kızıyla birlikte yaşayan. Tatlı ve sıcakkanlı bir kişiliğe sahip Kyeong-Il karakterini canlandıracak.

Hwang Woo Seul Hye, Royal State adlı pahalı binanın bir sakini, anne topluluğunun bir üyesi ve Park Hye Ryeong'un bir hayranı olan Kim Yoo-Ra'yı canlandıracak


Diğer Oyuncular:


Lee Shi Won / Song Hwa Eum 
Jang Hee Ryung / Jang Yeon Joo 

Fragman 1


Fragman 2


Fragman 3