The One and Only
4,1 / 5 | Oy Sayısı : 17
Dizinin Adı
The One and Only | Only One Person | 한 사람만
Yönetmen
Oh Hyun Jong
Senaryo
Moon Jung Min
Yapımcı
JTBC
IMDb Puanı
8.1
Bölüm Sayısı
16
Yayın Gün / Saat
Pazartesi, Salı-17:00
Yapım Yılı
2021-2022
Gösterim Tarihi
20 Aralık 2021 - 8 Şubat 2022
Dizi Türü
Romance, Drama, Melodrama
Ülke
Güney Kore
Dil
Korece
Oyuncular
Kim Kyung Nam
(Cho Shi-Young)
Joy
(Seong Mi Do)
Ahn Eun Jin
(Pyo In Sook)
Kang Ye Won
(Kang Se Yeon)

The One and Only Konusu:


The One and Only, bir bakımevinde tanışan ve ölümcül hastalığı olan üç kadının etrafında dönmektedir. Beklenmedik bir cinayet vakasına karışan bu üç kadın, tek bir kötüyü alt ederken hayatlarındaki en değerli 'bir kişi' ile karşılaşırlar.


Karakterler:

Ahn Eun-Jin, ölümcül bir hastalığa yakalanan Pyo In Sook rolünü canlandırmaktadır. Duyarsız bir kişiliğe sahip ve hiç bir yere ait olmayan Pyo In Sook (Ahn Eun-Jin), doktordan yaşamak için fazla zamanının kalmadığını öğrenir. Yaşadığı durumlara karşı hangi duyguların uygun olduğunu neredeyse unutarak tamamen rastgele yaşar. Daha sonra hayatında gerçekten inanılmaz derecede önemli hale gelen tetikçi Min Woo Cheon (Kim Kyung Nam ile tanışır. Min Woo Cheon (Kim Kyung Nam) alaycı bir özelliğe sahip olan bir adamdır. İkili bir cinayet davasına karışır. 


Kim Kyung Nam dizide Min Woo Cheon karakterini canlandırmaktadır. Saklanarak yaşayan gizemli bir tetikçidir. Üstün fiziksel becerilere, keskin içgüdülere ve pratik bir zekaya sahip olmasına rağmen, yaşamak istemediği çarpık bir hayat yaşamış olmanın derin duygusal yaraları ve derin boşluk duygusu ile mücadele etmektedir.


Joy, dizide Seong Mi Do karakterini canlandırmaktadır ve ünlü bir influencerdır. Ünlü bir sosyal medya yıldızı olmasına ve başarılı hayatına rağmen önünde ölüm vardır. Onu bekleyen ölüm yüzünden çeşitli ve karmaşık duygular yaşamaktadır.


Kang Ye Won, bir ev hanımı olan Kang Se Yeon karakterini canlandırmaktadır. Hiç kimse tarafından umursanmayan bir kadın olan Kang Se Yeon, normal ve sıradan bir hayat sürmektedir. Sonuna kadar onu güvende tuttuğuna inandığı bu sıradanlık, yaklaşan ölüm duygusu ile son bulur.Diğer Oyuncular:


Kang Ye Won / Kang Se Yeon

Han Gyu Won / Gu Ji Pyo

Do Sang Woo / Cho Shi Young

Han Kyu Won / Oh Young Chan

Jang In Sub / Oh Jin Gyu

Ahn Chang Hwan / Shin Tae Il

Kim Soo Hyung / Lim Ji Hoo


Fragman 


Fragman 2 


Fragman 3


1- Park Sung-Hoon'un diziden ayrılması sebebiyle yerini Kim Kyung Nam almıştır.