Blue Birthday
4,1 / 5 | Oy Sayısı : 31
Dizinin Adı
Blue Birthday | 블루버스데이
Yönetmen
Park Dhan Hee
Yapımcı
Naver TV Cast
IMDb Puanı
9,0
Bölüm Sayısı
16
Yayın Gün / Saat
Cuma, Cumartesi - 13:00
Yapım Yılı
2021
Gösterim Tarihi
23 Temmuz 2021 - 11 Eylül 2021
Dizi Türü
Fantastik ,Gerilim ,Romantik
Ülke
Güney Kore
Dil
Korece

Blue Birthday Konusu:


Blue Birthday dizisinde Oh Ha Rin (Yeri) ve Seo Jun (Hongseok) yakın arkadaşlardır. Oh Ha Rin'in (Yeri)  Seo Jun'a (Hongseok) karşı içinde hisleri oluşmaya başlar. Doğum gününde ona itiraf etmek için her şeyi planlamıştır. Ama onu şaşırtacak ve dehşete düşürtecek bir olay meydana gelir, Seo Jun (Hongseok) kendi canına kıymıştır. Bu olaydan sonra Oh Ha Rin (Yeri)  kendini derin bir boşlukta hisseder. 10 yıl sonra  terkedilmiş bir hayvan barınağında çalışıyordur. Ancak olayın 10. yıldönümünde ilk aşkının geride bıraktığı bazı fotoğraflar bulur. Gizemli fotoğraflar aracılığıyla şimdi ve geçmiş arasında gidip gelir. 


Karakterler:


Yeri,  Oh Ha-rin'i canlandırıyor. Ha-rin, 10 yıl önce ilk aşkını kaybetmenin acısını yaşıyordur. İlk aşkının geride bıraktığı bir resmi keşfettiğinde 10 yıl geriye gider.

Hongseok, Ha rin'in ilk aşkı Ji Seo-joon'u oynuyor. Ha-rin'in itirafta bulunmaya karar verdiği gün ölür. O, Ha rin'in ilk aşkıdır. Parlak görüntüsünün aksine, hiç kimseye açmadığı kasvetli bir kalbi olan gizemli bir çocuktur. Ha-rin ona hayatta umut veren tek arkadaşıdır.

Lee Sang joon, Ha rin'e aşık olan bir haber muhabiri Cha Eun sang rolünü canlandırıyor.

Kim Kyul yoo, Ha rin'in en iyi arkadaşı Do Soo jin'i oynayacak.

Diğer Oyuncular:


Kim Yi Seo / Ji MinFragman 1