Green Mothers Club
5 / 5 | Oy Sayısı : 3
Dizinin Adı
Green Mothers Club | 그린 마더스 클럽
Yapımcı
JTBC
Bölüm Sayısı
16
Yapım Yılı
2022-?
Dizi Türü
Arkadaşlık, Dram
Ülke
Güney Kore
Dil
Korece
Oyuncular
Lee Yo Won
(Eun Pyo)
Choo Ja Hyun
(Choon Hee)
Kim Gyu Ri
(Jin Ha)
Jang Hye Jin
(Choon Hee)

Green Mothers Club Konusu:


Green Mothers Club dizisi, ilkokuldan beri tanışan, her biri üstesinden gelemeyecekleri bir komplekse sahip 5 annenin arkadaşlığı ve geçmişten kalmış güçlü bağlarını konu alıyor. Yerel ilkokulundaki velilerin bir mahalle derneği etrafında dönen tehlikeli ilişkilerin yanı sıra kendilerini sadece anne olarak görmeye başlayan dernekteki kadınlar, daha önce saklı kalmış sırları ortaya çıkaracak ve yetişkinlikte arkadaşlığın anlamını öğrenecekler.

Karakterler:


Lee Yo Won, bir anne olan Eun Pyo karakterini canlandırıyor. Kaliteli eğitime oldukça önem veren biridir ve bu konuda güçlü bir gurur duygusuna sahiptir. Estetik alanında uzmanlaşmak için Fransa'da eğitim almıştır. Ancak eğitim için özel bir bölgeye taşındığında oradaki ilkokul topluluğuna katılır ve beklenmedik zorluklarla karşılaşır. 

Chu Ja Hyun, güzel görünümü ve içeriden öğrenilen bilgileri elde etme yeteneği ile ebeveyn derneğinin trend belirleyicisi Choon Hee rolünü canlandırıyor. Çocukları, prestijli üniversitelere girebilmek için yüksek beklentilerle mücadele etmektedir. Ancak ona göre bu beklentiler yeni bir anne sevgisi biçimidir ve günümüz dünyasında bu yüksek beklentilerin hedeflerini başarmak için gerekli olduğuna inanmaktadır.

Kim Kyu Ri, Eun Pyo'nun arkadaşı ve rakibi olan Jin Ha rolünü canlandırıyor. Doğuştan gelen zarafetinden dolayı diğer anneler arasında “tanrıça” olarak anılan gizemli bir karakterdir. Yakışıklı ve yabancı bir kocası, dahi bir çocuğu vardır. İsteyebileceği her şeye sahip gibi görünmesine rağmen gerçek benliğini bir perdenin arkasında saklamaktadır.

Jang Hye Jin, Choon Hee'nin düşmanı Young Mi rolünü canlandırıyor. Her zaman diğer annelerden farklı olmakla övünmektedir ve züppe bir havası vardır. Aşağılık kompleksi nedeniyle kendini herkesten üstün görmesi gibi sadece dış görünüşe önem veren bir kişiliğe sahiptir. 

Joo Min Kyung, Eun Pyo'nun küçük kuzeni Yoon Joo rolünü canlandırıyor. Yoon Joo her zaman neşeli ve güler yüzlüdür ama konu çocuklarının eğitimi olduğunda hiçbir şey onu durduramaz. Dairenin yanındaki bir villada yaşamaktadır ve içeriden öğrenilen bilgileri elde etmek için Choon Hee'ye yapışmaktadır.