Somebody (2022)
4,4 / 5 | Oy Sayısı : 25
Dizinin Adı
Somebody | Bloody Finger | Finger || 블러디 핑거
Yönetmen
Jung Ji Woo
Senaryo
Han Ji Wan
Yapımcı
Netflix
Bölüm Sayısı
8
Yayın Gün / Saat
Cuma
Gösterim Tarihi
18 Kasım 2022
Dizi Türü
Gerilim, Suç, Dram
Ülke
Güney Kore
Dil
Korece
Oyuncular
Kim Young Kwang
(Sung Yun Oh)
Kang Hae Lim
(Kim Sum)
Kim Yong Ji
(Mok Won)

Somebody Konusu:

Dizi, sosyal medya uygulaması 'Somebody' üzerinden gerçekleşen cinayet vakalarının hikayesini anlatan gerilim türünde bir psikolojik dramdır. Somebody, insanların dünyanın her yerinden herhangi biriyle konuşmasına olanak tanıyan küresel popülerliğe sahip bir sosyal medya uygulamasıdır. Bir gün uygulamanın davaya dahil olduğu gizemli bir cinayet gerçekleşir.


Karakterler: 

Kim Young Kwang, tasarımcı Sung Yun Oh rolünün canlandırmaktadır. Sung Yun Oh (Kim Young Kwang) dissosiyatif kimlik bozukluğuna sahip sosyopat olan bir iç mimardır. Hiçbir zaman bir promosyon veya reklam yapmaz, sadece bağlantıları sayesinde iş bulur. Her zaman kendi tasarlar, yüzünü göstermez ve yalnızca e-posta yoluyla insanlarla iletişim kurar. Daha bebekken denizaşırı bir aile tarafından evlat edinilen Sung Yun Oh (Kim Young Kwang). Ebeveynleri bir kazada öldükten sonra, tüm varlıklarını devralır ve Kore'ye geri döner. Zaman geçtikçe, doğumunun ve çocukluğunun arkasında yatan gerçekler yavaş yavaş ortaya çıkacaktır.

Kang Hae Rim, Somebody uygulamasının geliştiricisi Som karakterini canlandırmaktadır. Diğer insanlarla iletişim kurmak onun için oldukça zordur. Ancak sahip olduğu şaşırtıcı becerileri sayesinde yapay zeka sohbet programı ve sosyal bağlantı uygulaması 'Somebody'i geliştirmiştir.

Kim Seo Yoon dizide, uygulamanın karıştığı gizemli davadan sorumlu olan tutkulu polis memuru Ki Eun karakterini canlandırmaktadır. Aynı zamanda geliştiricinin 10 yıldır en yakın arkadaşıdır.

Diğer Oyuncular:

Choi Yoo Ha / Samantha Jeong
Chu Seon Woo / Jang Ha Na
Bae Gang Hee / Lee Ha I
Song Yeon Ji / Rose
Lee Ki Chan​1- Dizi 2000 yapımı "American Psycho" filmine dayanmaktadır.Fragman: