Gyeongseong Creature
4,6 / 5 | Oy Sayısı : 43
Dizinin Adı
Gyeongseong Creature | K Project | Hard Creature | 경성 크리처
Yönetmen
Jung Dong Yoon
Senaryo
Kang Eun Kyung
Yapımcı
Netflix
Bölüm Sayısı
10
Gösterim Tarihi
22 Aralık 2023 - 5 Ocak 2024
Dizi Türü
Aksiyon , Gerilim , Tarihsel , Bilimkurgu
Ülke
Güney Kore
Dil
Korece
Oyuncular
Park Seo Joon
(Jang Tae Sang)
Han So Hee
(Yun Chae Ok)
Wi Ha Joon
(Kwon Joon Taek)

Gyeongseong Creature Konusu:

Dizi, egemenlik ve insan haklarının ellerinden alındığı karanlık bir dönem olan 1945 baharında, en temel mutluluğu elde etmek için hayatlarını ortaya koymak zorunda kalan gençlerin hikayelerini anlatıyor. Açgözlülükten doğan bir yaratıkla karşı karşıya kalan bu gençler hayatta kalmak için sonuna kadar savaşır.  

 

Gyeongseong Creature Karakterleri:

Park Seo Joon dizide, Golden Jade House'un sahibi Bukchon'lu zengin bir adam olan Jang Tae Sang karakterini canlandırıyor. Adalete ilgi duymaktan ziyade, hayatının şu anki gerçekliği onun için en önemli şeydir. Ancak hayatını tamamen değiştirecek bir kadınla karşılaştığında bir tehdit ortaya çıkar. 

Han So Hee, kayıp insanları arayan Yun Chae Ok karakterini canlandırmaktadır. Küçüklüğünden beri, Mançurya ve Şanghay arasında geçip giderken babasıyla birlikte nasıl hayatta kalacağını öğrenir. Korkunç durumlarla karşı karşıya kalır ve böylece, silahlar, bıçaklar ve her türlü makine ile çalışma konusunda yetenekli bir hale gelir.

Wi Ha Joon, Jang Tae Sang'ın en iyi arkadaşı olan Kwon Joon Taek rolünü canlandırıyor. Zengin bir ailesi olmasına rağmen Japon yanlısı oldukları için onlara karşı düşmanlık hissetmektedir. Bağımsız bir asker olarak yaşamaktadır. Gwon Jun Taek, kayıp meslektaşını kurtarmak için tehlikeli bir yolculuğa çıkan Jang Tae Sang'a katılır.

Claudia Kim (Kim Su Hyun) dizide, kontrolü elinde tutan güçlü bir ailenin metresi Maeda rolünü üstlenmektedir. Sarsılmaz imajı ve poker yüzü ile Gyeongseong bölgesi üzerinde mükemmel bir hakimiyeti vardır. Bir gün bir seri kaybolma vakasına karışır.

Kim Hae Sook dizide, Golden Jade House'un uşağı Nawol Daek'i canlandırmaktadır.

Jo Han Chul dizide, Yun Chae Ok'un babası Yun Joong Won karakterini canlandırmaktadır. 10 yıl önce kaybolan eşini bulmak için kayıp kişilerin karıştığı davada daha derine iner.Diğer Oyuncuları:

Kim Hae Sook / Na Wol Daek
Jo Han Chul / Yoon Jong Won
Ji Woo / Myeong Ja
Choi Young Joon
Jo Jae Ryong
Yeon Je Wook
Im Chul Soo
Ahn Ji Ho
Im Ki Hong


1- Dizinin "Gyeongseong Creature 2" adı altında ikinci sezonu bulunmaktadır.


Gyeongseong Creature Fragman:


Gyeongseong Creature Fragman 2: