Weak Hero Class 1
4,4 / 5 | Oy Sayısı : 39
Dizinin Adı
Weak Hero Class 1 | Weak Hero | 약한영웅
Yönetmen
You Su Min
Senaryo
You Su Min
Bölüm Sayısı
8
Yayın Gün / Saat
Cuma
Gösterim Tarihi
18 Kasım 2022
Dizi Türü
Aksiyon, Okul, Gençlik, Drama
Ülke
Güney Kore
Dil
Korece
Oyuncular
Park Ji Hoon
(Yeon Shi Eun / Gray Yeon)
Choi Hyun Wook
(Ahn Soo Ho / Stephen Ahn)
Hong Kyung
(Oh Beom Seok / Bryce Oh)
Shin Seung Ho
(Jeon Seok Dae)


Weak Hero Class 1 Konusu:

Dizi, zayıflara eziyet etmeyi hobi olarak edinmiş gençlerin olduğu bir okulda geçmektedir. Ancak zorbalar tarafından yönetilen okula yeni bir öğrenci transfer olduğunda ve zorbalığa uğrayanlar sessiz kalmaktan vazgeçtiğinde işler tamamıyla değişir. Kurulu olan bu düzeni yıkmak için harekete geçen Yeon Shi Eun (Park Ji Hoon), küçük boyuna rağmen acımasız dövüş becerileri ve zekası ile zorbaları etkisiz hale getirir.

Weak Hero Class 1 Karakterleri: 

Park Ji Hoon dizide, notları nedeniyle ilk yüzde 1'de yer alan ve dışarıdan zayıf görünmesine rağmen örnek bir öğrenci olan Yeon Si Eun'u canlandırmaktadır. Karşılaştığı zorlukların üstesinden gelmek ve okulu domine etmek için beynini ve psikolojisini kullanır. 

Choi Hyun Wook dizide, dürüst ve özgür ruhlu bir lise öğrencisi olan Ahn Su Ho karakterini canlandırmaktadır. Yarı zamanlı çalıştığı birçok işin yanı sıra büyükannesine verdiği söz yüzünden okula gelmektedir. Üstelik birçok sporcudan daha iyi dövüş becerilerine sahiptir. Bu becelerini hem kendini zor durumlardan kurtarmak, hem de zorbalığa uğrayanlara yardım etmek için kullanır. 
Hong Kyung dizide, zayıf bir öğrenci olan Ah Beom Seok karakterini canlandırmaktadır. Önceki okulunda uğradığı zorbalıktan kaçmak için Yeon Si Eun ve Ahn Su Ho'nun okuluna transfer olur. Zamanla bu ikisiyle ilginç bir arkadaşlık geliştirir.
Kim Su Gyeom dizide Jeon Young Bin karakterini canlandırmaktadır. Bir lise öğrencisi olmasına rağmen kötü işlere bulaşır ve kendinden güçsüz gördüklerine zorbalık yapar.
Shin Seung Ho dizide Jeon Seok Dae karakterini canlandırmaktadır. Para kazanabilmek için neredeyse her işi yapan birisidir. Ancak sert görünüşüne rağmen yumuşak bir kalbi vardır.

Diğer Oyuncuları:

Lee Yeon / Young Yi
Cha Woo Min / Woo Young
Yoon Jung Hoon / Lee Jung Chan
Kim Su Gyeom / Jeon Young Bin / Oswald Yang
Hwang Sung Bin / Han Tae Hoon
Cha Woo Bin / Kang Woo Young
Na Chul / Kim Gil Soo
Jo Han Chul / Oh Jin Won
Gong Jun Ho


Fragman


Fragman 2

1- Dizinin ikinci sezonu "Weak Hero 2" şeklinde yayımlanacaktır.
2- Dizi aynı isimli bir webtoon'dan uyarlamadır.