Penthouse
4,4 / 5 | Oy Sayısı : 10
Dizinin Adı
The Penthouse: War in Life | 펜트하우스
Yönetmen
Joo Dong Min
Senaryo
Kim Soon Ok
Yapımcı
SBS
IMDb Puanı
8.8
Bölüm Sayısı
21
Yayın Gün / Saat
Pazartesi, Salı-
Yapım Yılı
2020-2021
Gösterim Tarihi
26 Ekim 2020 - 5 Ocak 2021
Dizi Türü
Gerilim, Gizem, Dram, Aile
Ülke
Güney Kore
Dil
Korece
Oyuncular
Lee Ji-Ah
(Shim Soo Ryun)
Kim So-Yeon
(Cheon Seo Jin)
Uhm Ki-Joon 
(Joo Dan-Ta)
Kim Young Dae
(Joo Seok Hoon )

The Penthouse: War in Life Konusu:

Dizi, Gangnam’da, elit kesimin yaşadığı, 'Penthouse' adlı 100 katlı lüks bir apartman kompleksinde yaşayan bir grup kadının etrafında dönmektedir. Onlar, elit kesimin birer parçası ve gözdesi olabilmek için yavaş yavaş kendilerini birer canavara dönüştürür.

Karakterler:

Lee Ji-Ah dizide 'Penthouse'un kraliçesi olarak adlandırılan Sim Soo-Ryeon karakterini canlandırıyor. Varlıklı bir ailede dünyaya gelmiştir ve hiçbir zaman maddi sıkıntı çekmemiştir. Zarif ve ağırbaşlı birisidir.

Kim So-Yeon dizide 'Penthouse' sakinlerinden biri olan Cheon Seo-Jin karakterini canlandırıyor. Varlıklı bir ailede dünyaya gelmiştir. Gösterişli, kibirli ve aşırı derecede hırslı birisidir.

Eugene dizide elit kesime dâhil olabilmek için her şeyi yapmayı göze alan Oh Yoon-Hee karakterini canlandırıyor. Fakir bir ailede dünyaya gelmiştir ve hayatını maddi zorluklarla geçirmiştir. Yapabildiği her türlü işte çalışmıştır. Ayrıca, çocuklarının başarılı birer hayatı olabilmesi için elinden gelen her şeyi yapmaya çalışmaktadır. Elit kesime girebilirse, çocuklarının hayatta başarılı olma şanslarının daha yüksek olduğunu düşünmektedir.

Uhm Ki-Joon dizide Sim Soo-Ryeon’un (Lee Ji-Ah) kocası olan Joo Dan-Ta karakterini canlandırıyor. Bir gayrimenkul yatırım firmasının yöneticisidir ve alanında tam bir dâhidir.

Shin Eun-Kyung dizide 'Penthouse' sakinlerinden biri olan Kang Ma-Ri karakterini canlandırıyor. Yakın zamanda, bir servete sahibi olmuştur ve gizlice çifte bir hayat sürmektedir.

Bong Tae-Gyu dizide 'Penthouse' sakinlerinden biri olan Lee Kyu-Jin karakterini canlandırıyor. Ebeveynleri yargıç-avukat olan zengin bir ailenin tek çocuğudur. Tam bir ana kuzusudur. Bir hukuk firmasında avukat olarak çalışmaktadır.

Yoon Jong-Hoon dizide Cheon Seo-Jin’in (Kim So-Yeon) kocası olan Ha Yoon-Cheol karakterini canlandırıyor. Çalıştığı hastanende VIP bölümünün baş cerrahıdır. Bir erkeğin zenginliğe ve güce sahip olması gerektiğine inan hırslı birisidir.

Park Eun-Seok dizide bir sanat okulunda beden eğitim öğretmeni olarak çalışan Goo Ho-Dong karakterini canlandırıyor. Oldukça kurnaz birisidir.

Yoon Joo-Hee dizide Lee Kyu-Jin’in (Bong Tae-Gyu) eşi olan Go Sang-A karakterini canlandırıyor. Eskiden bir spiker olarak çalışmaktaydı.

Diğer Oyuncular:

Kim Young Dae / Joo Seok Hoon 
Han Ji Hyun / Joo Seok Kyung 
Choi Ye Bin / Ha Eun Byul 
Kim Hyun Soo / Bae Ro Na 
Jin Ji Hee / Yoo Je Ni 
Lee Tae Vin / Lee Min Hyuk 
Jo Soo Min / Min Seol Ah - Anna Lee 
Seo Hye Rin / Wang Mi Ja 
Lee Chul Min / Yoon Tae Joo 
Kim Do Hyun / Sekreter Do
Kim Dong Kyu / Sekreter Jo
Kim Jae Hong / Sekreter Hong
Kim Ro Sa / Yang Mi Ok 
Na So Ye / Joo Hye In 

Fragman