Law School
4,4 / 5 | Oy Sayısı : 14
Dizinin Adı
Law School | 로스쿨
Yönetmen
Kim Suk-Yoon
Senaryo
Seo In
Yapımcı
JTBC, Netflix
IMDb Puanı
8,2
Bölüm Sayısı
16
Gösterim Tarihi
14 Nisan 2021 - 9 Haziran 2021
Dizi Türü
Gizem, Hukuk, Suç, Dram
Oyuncular
Kim Myung Min
(Yang Jong-Hoon)
Kim Bum
(Han Joon Hwi)
Ryu Hye Young
(Kang Sol (A) | Kang Dal)
Lee Jung Eun
(Kim Eun-Sook)Law School Konusu:

Dizi, prestijli bir hukuk fakültesinde profesör olan Yang Jong-Hoon'un (Kim Myung-Min) ve onun öğrencilerinin karşılaştığı benzeri görülmemiş bir davanın etrafında dönmektedir.


Law School Karakterleri: 

Kim Myung-Min dizide zorlu bir ceza hukuku profesörü olan Yang Jong-Hoon rolünü canlandırmaktadır. Sert bir karakteri olması onu uzak durulması gereken biri yapmaktadır. Ayrıca eski seçkin bir savcı olan Yang Jong-Hoon'un oldukça katı öğretim yöntemleri vardır.

Kim Bum dizide, hukuk birinci sınıf öğrencisi Han Joon Hwi karakterini canlandırmaktadır. İyi görünümü ve çekiciliği ile doğuştan bir liderdir. Sınıfının zirvesinde yer alan Han Joon Hwi tüm bu iyi özelliklerine rağmen beklenmedik bir yönünü herkesten gizlemektedir.

Ryu Hye-Young dizide, yoksulluk içerisinde büyüyerek zar zor hukuk fakültesine giren Kang Sol (A) karakterini canlandırmaktadır. Birinci sınıf olan Kang Sol, çevresindeki zengin ve yetenekli öğrenciler arasında sürekli yoksunluk ve utanç duygusu nedeniyle dikenli bir yolda yürümektedir.

Lee Jung-Eun dizide medeni hukuk profesörü ve aynı zamanda fakültenin hukuk kliniği başkanı olan Kim Eun-Sook karakterini canlandırmaktadır. Doğal otoritesi ve kayıtsız kişiliği sayesinde mahkemede usta olma ününü kazandı.


Diğer Oyuncular:

Lee So Kyung / Kang Sol (B)
Lee David / Seo Ji Ho
Ahn Nae Sang / Seo Byung Joo 
Go Yoon Jung / Jeon Ye Seul 
Kil Hae Yoon / Oh Jeong Hee
Lee Kang Ji / Min Bok Gi 
Hyun Woo / Yoo Seung Jae
Woo Hyun / Sung Dong Il
Lee Chun Hee / Park Geun Tae


Fragman