Kokdu: Season of Deity
3,9 / 5 | Oy Sayısı : 19
Dizinin Adı
Kokdu: Season of Deity | The Season of Kkok Du | 꼭두의 계절
Yönetmen
Baek Soo Chan, Kim Ji Hoon
Yapımcı
MBC
Bölüm Sayısı
16
Yayın Gün / Saat
Cuma, Cumartesi
Gösterim Tarihi
27 Ocak 2023 - 18 Mart 2023
Dizi Türü
Romantik, Dram, Medikal, Fantazi
Ülke
Güney Kore
Dil
Korece
Oyuncular
Kim Jung Hyun
(Kkok Du / Do Jin Woo)
Im Soo Hyang
(Han Gye Jeol)
Dasom
(Tae Jung Won)
An Woo Yeon
(Han Chul)


The Season of Kkok Du Konusu:

Dizi, Kkok Du adında yüksek rütbeli bir ölüm meleğinin aşk hikayesini anlatmaktadır. Soğuk ve zalim bir varlık olan Kkok Du, her 99 yılda bir yer altı dünyasındaki işine ara verir ve insanları cezalandırmak için dünyaya gelir. Ancak bir gün kendini insan olan Do Jin Woo'nun vücudunda bulur. Do Jin Woo olarak yaşadığı sırada gizemli yeteneklere sahip bir doktor olan Han Gye Jeol ile tanışır ve misafir doktor olarak çalışmaya başlar.


The Season of Kkok Du Karakterleri: 

Kim Jung Hyun dizide, Azrail Kkokdu ve Pilsung Hastanesi'nde cerrahi profesörü olan Do Jin Woo rollerini üstlenenmektedir. Kkokdu, insanları yeraltı dünyasına götürmekle görevli tek ölüm meleğidir ve onların kararsızlığını ve zayıf doğasını hor görmektedir. Kkokdu, bir zamanlar insan olmasına rağmen ölümünden sonra kimliğini ve kimi beklediğini unutur. Derin bir kin besledikçe Tanrı'nın gazabıyla karşı karşıya kalır ve insanların cezalarını uygulama cezasına çarptırılır.

Im Soo Hyang, ülkede son sırada yer alan tıp fakültesinden mezun olmasına yol açan kötü şansa sahip becerikli doktor Han Gye Jeol karakterini canlandırmaktadır. Kkok Du'ya emir verme konusunda gizemli bir yeteneğe sahiptir.

Dasom, Tae Jung Won karakterini canlandırmaktadır.

An Woo Yeon dizide, Han Gye Jeol'un adaletsizliğe tahammül edemeyen küçük erkek kardeşi ve dedektif olan Han Chul rolünü üstlenmektedir.

Kim In Kwon, Kkokdu ile ilgilenen habersiz ve bilgisiz tanrı Ok Shin'i canlandırırken, Cha Chung Hwa tam tersi karakterinde olan sezgisel tanrı Gak Shin'i canlandıracak.


Diğer Oyuncular: 

Cha Chung Hwa / Gak Shin
Kim In Kwon / Ok Shin
Lee Jung Joon / Jung Yi DeunFragman:


Fragman 2:


Fragman 3: