Red Balloon
3,9 / 5 | Oy Sayısı : 8
Dizinin Adı
Red Balloon | 빨간풍선
Yönetmen
Jin Hyung Wook
Senaryo
Moon Young Nam
Yapımcı
TV Chosun
Bölüm Sayısı
20
Yayın Gün / Saat
Cumartesi, Pazar
Gösterim Tarihi
17 Aralık 2022 - 19 Şubat 2023
Dizi Türü
Komedi, Hayat, Dram
Ülke
Güney Kore
Dil
Korece
Oyuncular
Seo Ji Hye
(Jo Eun Kang)
Lee Sang Woo
(Go Ji Won)
Lee Sung Jae
(Ji Nam Chul)
Hong Soo Hyun
(Han Ba Da)


Red Balloon Konusu:

Dizi, arzularının peşinden giden ve kalp kırıklıklarını yatıştırmaya çalışan dört kişinin hikayesini anlatmaktadır.Red Balloon Karakterleri:

Seo Ji Hye dizide, öğretmen olmak isteyen ancak öğretmenlik sınavını geçemeyen Jo Eun Gang karakterini canlandırmaktadır. Şimdilerde özel okulda öğretmenlik yapan Eun Gang, istediğini elde etmek için her şeyi yapabilecek birisidir. Sıcak ve sakin görünüşünün ardında kalbinde sakladığı bir şeyler vardır.

Lee Sung Jae dizide, fakir bir aileden gelen ama zengin bir ailenin kızı ile evli olan Ji Nam Cheol karakterini canlandırmaktadır. Aslında kayınpederinin sahibi olduğu bir işletmeyi yöneten güçsüz birisidir. 

Hong Soo Hyun dizide, evli olan ve takı tasarımcısı olarak çalışan Han Ba Da karakterini canlandırmaktadır. Düğününden hemen önce ailesi iflas ettiğide evlenmekten vazgeçmek üzereydi. Ancak nişanlısının iknaları üzerine evlenmeyi kabul eder. Ancak kayınvalidesi yüzünden zor bir hayat yaşamak zorunda kalır.

Lee Sang Woo dizide, dermatolog olarak çalışan Go Cha Won karakterini canlandırmaktadır. Ailesinin beklediği gibi doktor olur ve Han Ba ​​Da ile evlenir. Annesi yüzünden karısının zor günler geçirdiğini bilmesine rağmen ne yapacağını bilememektedir. Aynı zamanda Ji Nam Chul'un kayınbiraderidir.Diğer Oyuncular:

Jung Yoo Min / Jo Eun San
Seol Jung Hwan / Kwon Tae Gi
Lee Bo Hee / Yang Ban Sook
Jeong Bo Seok / Jo Dae Bong
Yoon Mi Ra / Na Gong Joo
Yoon Joo Sang / Go Mul Sang
Kim Hye Sun / Go Eum A
Choi Dae Chul / Jo Dae Geun
Lee Sang Sook / Yeo Jeon Hee
Jo Yeonn Ho / Ji Woon
Oh Eun Seo / Go Mi Poong