Poong, the Joseon Psychiatrist Season 2
4 / 5 | Oy Sayısı : 4
Dizinin Adı
Poong, the Joseon Psychiatrist Season 2
Yönetmen
Park Won Gook, Kang Hee Ju
Senaryo
Lee Bom
Yapımcı
tvN
Bölüm Sayısı
10
Yayın Gün / Saat
Çarşamba, Perşembe
Gösterim Tarihi
11 Ocak 2023 - 9 Şubat 2023
Dizi Türü
Tarih, Gizem, Romantik, Dram, Tıb
Ülke
Güney Kore
Dil
Korece
Oyuncular
Kim Min Jae
(Yoo Se Poong)
Kim Hyang Gi
(Seo Eun Woo)
Kim Sang Kyung
(Kye Ji Han)


Poong, the Joseon Psychiatrist Konusu:

Dizi, 2022 yılında yayımlanan "Poong, the Joseon Psychiatrist" dizisinin devamıdır. Dizi, bir komploya karıştıktan sonra kraliyet mahkemesinden atılan tanınmış bir dahiliye doktoru olan Yoo Se Poong'un (Kim Min Jae) hikayesini anlatmaktadır. Askere alındıktan sonra Joseon döneminde bir psikiyatriste dönüşen Yoo Se Poong'un yetenekleri kraliyet sarayının efsanesi olarak adlandırılacak kadar şaşırtıcıdır. Ancak kraliyet ailesinin bir komplosuna karıştıktan sonra kraliyet mahkemesinden atılır ve bir akupunktur uzmanı olarak büyük yeteneğini kaybeder. Daha sonra ise garip ve güzel bir köy olan Gyesu'da Gye Ji Han ve Seo Eun Woo ile tanışır ve kalbi iyileştiren gerçek bir doktor olmak için çalışır.Poong, the Joseon Psychiatrist Karakterleri:  

Kim Min Jae dizide kraliyet sarayının efsanesi olarak adlandırılacak kadar şaşırtıcı becerilere sahip baş akupunktur uzmanı olan sıcak kalpli Yoo Se Poong rolünü üstlenmektedir. Ancak başarıyı kovalarken beklenmedik bir olaya kapılır ve bir akupunktur uzmanı olarak büyük yeteneğini kaybeder.

Kim Hyang Gi dizide, dayanılmaz günlük hayatının yükü altında ezilen, bundan kaçan ve psikiyatrist olan Seo Eun Woo karakterini canlandırmaktadır. Kalbi kırık olanların hikayelerinden anlamlar çıkartan tuhaf bir duldur. Soylu bir ailenin kızı olarak keskin gözlem becerilerine ve olağanüstü empatiye sahip olan Seo Eun Woo, vefat eden kocasına karşı erdemli kalan bir eş olma tehlikesinin ortasındadır. Tam bu sırada Yoo Se Poong ile tanışır ve dramatik olaylarla karşı karşıya kalır.

Kim Sang Kyung dizide eşi benzeri olmayan Kye Ji Han karakterini canlandırmaktadır. Samimietini huysuz kişiliğinin altına saklayarak yaşayan Sorak köyünün doktorudur. Materyalist ve para takıntılı biri olmasına rağmen gerçekte iyi biri olduğu için Yoo Se Poong'u kalbi iyileştiren gerçek bir doktor olma yolunda yönlendirir.


Diğer Oyuncular:

Kang Young Seok / Jeon Kang Il
Woo Da Vi Lee Seo Yi
Ahn Chang Hwan / 
Man Bok
Kim Soo An / Ib Bun
Han Chang Min / Jang Gun
Yeon Bo Ra / Nam Hae
Jeon Guk Hyang / Büyükanne
Jang Sun / Saray Leydisi Jung
Ah Kyung Joo / Kral
Jung Min Ah / Jung Jeon
Nam Woo Hyun / Chil Sung
Baek Seung Chul / Ahn Hak Soo
Fragman:


Fragman 2


Fragman 3


Fragman 4

Fragman 5