A Good Day to be a Dog
4,3 / 5 | Oy Sayısı : 15
Dizinin Adı
A Good Day to be a Dog | 오늘도 사랑스럽개
Yönetmen
Kim Dae Woong
Dizi Türü
Komedi, Romantik, Fantezi, Doğaüstü
Oyuncular
Park Gyu Young
(Han Hae Na)
Cha Eun Woo
(Jin Seo Won)
Lee Hyun Woo
(Lee Bo Gyeom)
Lee Seo El
(Yoon Chae Ah)A Good Day to be a Dog Konusu:

Dizi, ailesinin laneti yüzünden öptüğü erkekleri köpeğe dönüştüren bir kadın hakkında fantastik bir romantik dramadır. Han Nae Na bu laneti kırmak istemektedir ancak onun lanetini geri alabilecek tek kişi, travmatik bir olay nedeniyle artık kim olduğunu hatırlayamadığı köpeklerden korkan bir adamdır.

A Good Day to be a Dog Karakterleri:

Park Gyu Young dizide, her şeye sahipmiş gibi görünen güzel ve zeki bir öğretmen olan Han Hae Na karakterini canlandırmaktadır. Sıradan bir hayatı var gibi görünse de ailesinin bir sırrı vardır. Atasının bir hatası nedeniyle Han Hae-Na'nın ailesi nesiller boyu bir lanete maruz kalır. Bu lanet yüzünden aileden kim birini öperse öptüğü kişi 6 saat boyunca bir köpeğe dönüşür. Daha sonra normal görünümlerine geri dönerler ancak bu dönüşüm, köpek görünümündeki kişi aynı kişiyi öpene kadar her gece kendini tekrar eder.

Cha Eun Woo dizide, Han Hae Na ile aynı lisede öğretmen olan Jin Seo Won karakterini canlandırmaktadır. Yakışıklı olması ve karizması ile öğrenciler arasında oldukça popülerdir. Gençken başına gelen bir olay yüzünden köpeklerden ölümüne korkmaktadır. Bir gece, sarhoş olan Han Hae-Na, yanlışlıkla onu öper. Aynı lisede öğretmen olmalarına rağmen meslektaş olarak bile yakın olmayan ikili bu olay sonrasında yakınlaşmaya başlar.

Lee Hyun Woo dizide, meslektaşları Lee Bo Gyeom rolündedir.

Diğer Oyuncular:

Lee Seo El / Yoon Chae Ah1- Dizi, aynı adı taşıyan bir webtoon'a dayanmaktadır.