A Good Day to be a Dog (2023)
3,8 / 5 | Oy Sayısı : 79
Dizinin Adı
A Good Day to be a Dog | 오늘도 사랑스럽개
Yönetmen
Kim Dae Woong
Yapımcı
MBC
IMDb Puanı
7,5
Bölüm Sayısı
14
Yayın Gün / Saat
Çarşamba
Gösterim Tarihi
11 Ekim 2023 - 10 Ocak 2024
Dizi Türü
Komedi, Romantik, Fantezi, Doğaüstü
Ülke
Güney Kore
Dil
Korece
Oyuncular
Park Gyu Young
(Han Hae Na)
Cha Eun Woo
(Jin Seo Won)
Lee Hyun Woo
(Lee Bo Gyeom)A Good Day to be a Dog Konusu:

Aynı adı taşıyan bir webtoon'a dayanan dizi, ailesinin laneti yüzünden bir erkekle öpüştüğü zaman köpeğe dönüşen bir kadın hakkında fantastik bir romantik dramadır. Han Nae Na bu laneti kırmak istemektedir ancak onun lanetini geri alabilecek tek kişi, travmatik bir olay nedeniyle köpeklerden korkan bir adamdır.


A Good Day to be a Dog Karakterleri:

Park Gyu Young dizide, her şeye sahipmiş gibi görünen güzel ve zeki bir öğretmen olan Han Hae Na karakterini canlandıracak. Sıradan bir hayatı var gibi görünse de ailesinin ilginç bir sırrı vardır. Atasının bir hatası nedeniyle Han Hae-Na'nın ailesi nesiller boyu bir lanete maruz kalır. Bu lanet yüzünden aileden kim öpülürse 6 saat boyunca bir köpeğe dönüşür. Daha sonra normal görünümlerine geri dönerler ancak bu dönüşüm, köpek görünümündeki kişi aynı kişiyi öpene kadar her gece kendini tekrar eder. Lanet yüzünden yolu, kendisiyle aynı okulda çalışan Jin Seo Won ile kesişir. Her seferinde birbirlerinin yoluna çıkarlar ve aralarında gelişen duygulara engel olamazlar.

Cha Eun Woo dizide, Han Hae Na ile aynı lisede öğretmen olan Jin Seo Won karakterini canlandırmaktadır. Yakışıklı olması ve karizması ile öğrenciler arasında oldukça popülerdir. Gençken başına gelen bir olay yüzünden köpeklerden ölümüne korkmaktadır. Bir gece, sarhoş olan Han Hae-Na, yanlışlıkla onu öper. Aynı lisede öğretmen olmalarına rağmen meslektaş olarak bile yakın olmayan ikili bu olay sonrasında yakınlaşmaya başlar. Her seferinde Han Hae Na'ya karşı olan duyguları biraz daha derinleşir.

Lee Hyun Woo dizide, meslektaşları Lee Bo Gyeom rolündedir. Korkunç kişiliğini arkadaş canlısı gülümsemesinin arkasına saklamaktadır.


Diğer Oyuncular:

Lee Seo El / Yoon Chae Ah
Jung Young Joo / Mi Sun (Hae Na'nın Annesi)
Yoon Hyun Soo / Choi Yul
Ryu Abel / Han Yoo Na
Yoo Seung Mok /
Song Young Ah / Song Yi
Cho Jin Se / Song Woo Taek  
Kim Yi Kyung / Min Ji Ah
Jo Ah Young / Song Da Eun


A Good Day to be a Dog Fragman:


A Good Day to be a Dog Fragman 2: 


A Good Day to be a Dog Fragman 3: 

1- Dizi, aynı adı taşıyan bir webtoon'a dayanmaktadır.