Moon in the Day (2023)
4,3 / 5 | Oy Sayısı : 20
Dizinin Adı
Moon in the Day | The Moon that Rises in the Day | 낮에 뜨는 달
Yönetmen
Pyo Min Soo, Park Chan Yool
Yapımcı
ENA, Genie TV, Viki
Bölüm Sayısı
14
Yayın Gün / Saat
Çarşamba, Perşembe
Gösterim Tarihi
1 Kasım 2023 - 14 Aralık 2023
Dizi Türü
Gerilim, Tarih, Romantik, Fantastik
Ülke
Güney Kore
Dil
Korece
Oyuncular
Kim Young Dae
(Do Ha / Han Jun Oh)
Pyo Ye Jin
(Kang Young Hwa / Han Ri Ta)
On Joo Wan
(Han Min Oh)


Moon in the Day Konusu:

Moon in the Day, geçmiş ve günümüz arasında geçen 1500 yıllık romantik bir hikayeyi konu alıyor. 1500 yıl önce bir adam, sevdiği kadın tarafından öldürülür ve kendisi için zaman adeta durur. 1500 yıl sonra ise geçmiş yaşamına dair tüm anılarını kaybeden ve "nehir gibi akmaya" devam eden sevgilisinin reenkarnasyonu ile tekrar karşılaşır.


Moon in the Day Karakterleri:

Kim Young Dae, dizide Do Ha ve Han Jun Oh karakterlerini canlandırmaktadır. Han Jun Oh, Kore'de tanınmış bir yıldızdır. Do Ha ise Silla Hanedanlığı'nın seçkin bir soylusudur. İkisi birbirinden tamamıyla zıt karakterlere sahiptir. Bir gün, ünlü bir isim olan Han Jun Oh'un ruhu, Silla Hanedanlığı zamanında yaşayan Do Ha ile değişir. Bu değişime sebep olan kaza sırasında Han Jun Oh'u kurtaran Kang Young Hwa'nın hayatı ise ilginç bir hal alır.

Pyo Ye Jin dizide Kang Young Hwa ve Han Ri Ta karakterlerini canlandırıyor. Kang Young Hwa, günümüzde koruma görevlisi olarak çalışmaktadır. Han Ri Ta olarak yaşadığı geçmiş yaşamında ise Daegaya'daki soylu bir aileden hayatta kalan tek kişidir. 

On Joo Wan dizide, Han Jun Oh'un ağabeyi ve aynı zamanda Jun Oh'un ajansı Beginning Entertainment'ın CEO'su Han Min Oh karakterini canlandırıyor. Kardeşi için her şeyi göze alabilecek birisidir.


Diğer Oyuncular:

Jung Woong In
Jung Heon
Lee Joon Hyuk


MOON IN THE DAY TÜM BÖLÜMLER

Moon in the Day Fragman:


Moon in the Day Fragman 2:

1- Dizi, Hye Yoom'un (헤윰) "The Moon that Rises in the Day" (낮에 뜨는 달) webtoonundan uyarlanmıştır.