Queen Woo (2024)
3,9 / 5 | Oy Sayısı : 9
Dizinin Adı
Queen Woo (2024) | The Queen 'Woo' | 우씨 왕후
Yönetmen
Jung Se Kyo
Senaryo
Lee Byung Hak
Yapımcı
TVING
Bölüm Sayısı
8
Gösterim Tarihi
2024 - ?
Dizi Türü
Aksiyon, Tarihsel, Melodram, Politik
Ülke
Güney Kore
Dil
Korece
Oyuncular
Jeon Jong Seo
(Kraliçe Woo)
Ji Chang Wook
(Go Nam Moo)
Kim Mu Yeol
(Eul Pa So)
Lee So Hyuk
(Go Bal Gi)Queen Woo (2024) Konusu:

Dizi, Kore tarihinde iki kez kraliçe olan Wu'nun etrafında dönmektedir. Kral Gogukcheon'un ölümü tüm dünya tarafından öğrenilince kabileler arasında kıyasıya bir savaş başlar. Kral'ın bu ani ölümünün ardından otorite kazanmak isteyen beş kabilenin ve tahtın peşinde olan prenslerin hedefi haline gelen Kraliçe Woo, 24 saat içinde yeni bir Kral bulmaya çalışır.


Queen Woo (2024) Karakterleri:

Jeon Jong Seo dizide, Goguryeo'nun hem güzelliğiyle hem de zekasıyla nam salmış olan ancak mütevazi bir aileden geldiği için hiçbir yetkisi olmayan kraliçesi Woo Hee karakterini canlandırıyor. Issız sarayda güvenebileceği tek kişi olan Kral Go Nam Moo çaresiz bir kriz yaşar ve hem kendisinin hem de ailesinin otoritesini tehlikeye atar.

Kim Moo Yeol dizide, Goguryeo'nun başbakanı ve generalissimo olmak için elinden geleni yapan Kral'ın ordusunun genarali Eul Pa So'yu canlandırıyor. Kral Go Nam Moo'nun güveniyle devlet işlerinden de sorumlu olan Eul Pa So, Kral'a olan sadakati ile güç arzusu arasında gidip gelir.

Ji Chang Wook dizide, Woo Hee'nin kocasını ve Goguryeo'nun Kralı Gogukcheon'u canlandırıyor. Go Nam Moo, Han Hanedanlığının 30.000 askerine karşı 5.000 askeriyle zafer elde edebilecek kadar zeki bir beyne sahip olan Goguryeo Kralıdır. O, hem asaleti hem de nezaketiyle mükemmel bir Kraldır. Yokluğu kısa sürede saraya kan getirir.

Jung Yoo Mi, Kraliçe'nin Kuzey'de harika güzelliğiyle tanınan kız kardeşi Woo Soon'u oynuyor. Bir anlık seçimi nedeniyle Kraliçe konumunu küçük kız kardeşine kaptırır. Sarayda yeni bir kader bulmak için Woo Hee'yi bekleyen kadın konumuna düşer.

Lee Soo Hyuk dizide, Goguryeo tahtına aday olan üç prensten biri olan Go Bal Ki'yi canlandırıyor. Katıldığı otorite mücadelesi ile gerilim dolu olayları beraberinde getirir.

Park Ji Hwan, doğrudan Kral'ın altındaki kraliyet muhafızlarının başı olan Mu Gol rolünü oynuyor.


Diğer Oyuncular:

-