Genie, Earth
5 / 5 | Oy Sayısı : 5
Dizinin Adı
Genie, Earth | 지니, 어스
Yönetmen
Heo Jong Ho
Senaryo
Park Hee Gang
Yapımcı
OCN
Dizi Türü
Aksiyon, Dram, Fantastik, Melodram
Ülke
Güney Kore
Dil
Korece
Oyuncular
Lee Sang Yeob
(Ah Gyu Tae)
Jung Eun Ji
(Yo Ye Joo)Genie, Earth Konusu:

Dizi, eski bir savcının kazandığı doğaüstü güçler sonrasında dünyayı yönetmeye çalışan kötü güçlere karşı savaşmasını konu almaktadır. Liseye kadar amatör bir boksör olan Oh Gyu Tae abisinin intiharının ardından spor kariyerinden vazgeçer ve sonrasında beklenmedik olaylar yaşar. Ağabeyinin esrarengiz ölümü onda kalıcı izler bırakır. Bu olayın onda bıraktığı etki ile Araştırma ve Eğitim Enstitüsü'nü birincilikle bitirir. Hatta soruşturma departmanında gelecek vaat eden bir savcı olma konumuna kadar yükselir. Ancak sorunlu bir varisin duruşması sırasında öfkesini kontrol edemez ve varisin başına bir hukuk kitabı indirir. Bu olay sonrasında açığa alınarak emekli olmaya zorlanır. Ehliyetine on yıl süreyle el konulur ve böylece hukuk mesleğindeki kariyerine tamamen son verilir. Başına gelen olaylar bu kadarla kalmaz. Dünya dışı varlıklardan kazandığı doğaüstü güçler sayesinde kötülerle savaşmaya başlar.


Genie, Earth Karakterleri:

Lee Sang Yeob dizide, artık işsiz olan eski savcı Oh Gyu Tae karakterini canlandırıyor. Bir arkadaşının oto-tuning dükkanında yarı zamanlı çalışarak para kazanmaktadır.

Jung Eun Ji dizide, Özel Kuvvetler'in terörle mücadele biriminin eski eğitmeni olan Yoo Ye Joo'u karakterini canlandırıyor. Son zamanlarda devriye bölümünde polis memuru olarak görev yapmaktadır. Yolu Oh Gyu Tae ile kesişince dünyayı kurtarmak için elinden gelenin en iyisini yaparak ona yardım eder.


Diğer Oyuncular: