Jang Ok Jung (2013)
0 / 5 | Oy Sayısı : 0
Dizinin Adı
Jang Ok Jung | 장옥정, 사랑에 살다
Yönetmen
Boo Sung Chul
Senaryo
Choi Jung Mi
Yapımcı
SBS
IMDb Puanı
7,6
Bölüm Sayısı
24
Yayın Gün / Saat
Pazartesi, Salı
Gösterim Tarihi
8 Nisan 2013 - 25 Haziran 2013
Dizi Türü
Romantik, Tarihi, Dram
Ülke
Güney Kore
Dil
Korece
Oyuncular
Yoo Ah In
(Kral Suk Jong)
Kim Tae Hee
(Jang Ok-Jung)
Hong So Hyun
(Kraliçe In Hyun)
Lee Sang Yeob
(Prens Dong Pyung)

Jang Ok Jung Konusu:

Dizi, Kore'nin en kötü şöhretli kraliyet eşi Jang Hee Bin'in hikayesine dayanıyor. Oldukça yetenekli bir terzi olan Jang Ok Jung (Kim Tae Hee) annesi ile birlikte yoksulluk içinde yaşamaktadır. Bir gün kraliyet ailesinin bir üyesi için kıyafet dikme şansına ulaşır ve sarayı ziyaret eder. Bu sırada küçükken tanıştığı Yi Soon ile karşılaşır. Onu tanımaz ancak kaderin onlar için başka planları vardır. İki aşık dönüşü olmayan yollara girerler ve yıkıcı birçok sonuçla karşılaşırlar.

Jang Ok Jung Karakterleri:

Kim Tae Hee, annesi basit bir köle olan babası ise orta sınıf tüccar olan Jang Ok-Jung karakterini canlandırıyor. Abisi kaybolduktan ve babası da dövülerek öldürüldükten sonra annesi ile yapayalnız kalır. Aile dostu Madame Jung Kang ile yaşamaya başladıktan sonra dikiş dikmeyi öğrenir. Dikiş konusundaki yeteneği sayesinde "Booyongjung" adında giyim dükkanını işletmeye başlar. Kraliyet ailesi için kıyafet yapmayı kabul eden Jang Ok-Jung'un hayatı değişir ve bir anda kendini sarayda yaşam mücadelesi verirken bulur.

Yoo Ah In dizide Veliaht Prens Lee Soon karakterini canlandırıyor. Henüz genç bir çocukken Jang Ok-Jung tarafından yan kesicilerin elinden kurtarılır. O günden beri Ok Jung'a olan aşkı değişmez. Yıllar sonra Ok Jung ile yolları kesişir ve onu tanıyamaz. Buna rağmen ona tekrar aşık olur.


Diğer Oyuncular:

Jae Hee Hyun / Chi Soo
Sung Dong Il / Jang Hyun  
Han Seung Yeon / Choi Sook BinJang Ok Jung Fragman: