Cheese in the Trap
4 / 5 | Oy Sayısı : 71
Adı: Cheese in the Trap | 치즈 인 더 트랩
Tür: Romantik, Gençlik
Yönetmen: Kim Je-Young
Senaryo: Soon Ggi (orijinal webtoon), Kim Joon-A, Kim Je-Young
Yapımcı: Lee Sung-Doo, Hwang Ji-Sun
Görüntü Yönetmeni: Yoon Nam-Joo
Müzik: -
Dağıtımcı: Little Big Pictures
Yapım Şirketi: Mountain Movement Story
imdb: 6.0
daum: 6.3
Süresi: 116 Dakika
Yaş Sınırı: 15+
Yapım Yılı: 2016 - 2018
Gösterim Tarihi: 14 Mart 2018
Ülke: Güney Kore
Dili: Korece

 

Oyuncuları:

Yoo-Jung
Hong-Seol
Baek In-Ho
Baek In-Ha

 

Diğer Oyuncuları:

Sandara Park / Jang Bo-Ra
Kim Hyun-Jin / Kwon Eun-Taek
Oh Jong-Hyuk / Oh Young-Gon
Moon Ji-Yoon / Kim Sang-Cheol
Lee Suk-Joon / Yoo Jung'un babası
Na Hye-Mi / Da-Young
Jo Deok-Hyeon / Sun-Won
Go Min-Si / 1. sınıf öğrencisi
Kim Do-Wan / lise öğrencisi
Jung Yong-Hee / Dong-Ki
Lee Jung-Hyuk / işletme bölümü öğrencisi
Lee Chung-Hee / marketteki tezgâhtar kadın
Kim Kang-Hoon / Yoo Jung (genç)

 

Konusu:

Film, üniversitede okuyan Hong-Seol (Oh Yeon-Seo) ile onun sunbaeyi Yoo-Jung (Park Hae-Jin) arasındaki hassas ilişkiyi konu almaktadır.

 

Karakterleri:

Park Hae-Jin filmde, bir üniversite öğrencisi olan Yoo-Jung karakterini canlandırmaktadır. Onun karakteri, iyi görünüme sahip, iyi notlar alan, atletik ve nazik bir kişiliğe sahiptir. Ancak bütün bu iyi yanlarının altında korkunç tarafı gizlenmektedir.

Oh Yeon-Seo filmde tipik bir üniversite öğrencisi olan Hong-Seol karakterini canlandırmaktadır. O ailesinin maddi durumunun yetersizliğinden dolayı part-time bir işte çalışmaktadır. Onun karakteri, Yoo-Jung (Park Hae-Jin) ile tanıştıktan sonra hayatında büyük bir değişim yaşar.

Park Ki-Woong filmde bir zamanlar piyano dahisi olarak anılan Baek In-Ho karakterini canlandırmaktadır. Baek In-Ho bir sakatlık geçirir ve bu yüzden piyano çalamaz hale gelir. Şimdi ise ne yapmak istediğini bilmemektedir. Gençken ona ve ablasına Yoo-Jung'un (Park Hae-Jin) ailesi bakmaya başlar. Bu yüzden o, Yoo-Jung'u çok iyi tanımaktadır. Onun karakteri, özgür bir ruha sahip, sert ve asi birisidir. Gücü ve eşsiz bir görünüm ile başları döndürmektedir. Ayrıca o, Hong-Seol'un (Oh Yeon-Seo) aşkı için mücadele etmektedir.

Yu In-Young filmde Baek In-Ho'nun (Park Ki-Woong) ablası olan Baek In-Ha karakterini canlandırmaktadır. Onun karakteri, çalışmasını sevmeyen ve lüks içinde yaşamaya alışmıştır.

Sandara Park filmde Hong-Seol'un (Oh Yeon-Seo) en yakın arkadaşı olan Jang Bo-Ra karakterini canlandırmaktadır.

Kim Hyun-Jin filmde bir üniversite öğrencisi olan Kwon Eun-Taek karakterini canlandırmaktadır. O, Hong-Seol (Oh Yeon-Seo) ve Jang Bo-Ra'nın (Sandara Park) arkadaşıdır. Onun karakteri, sevimli ve bazen de garip tarafları olan birisidir. Ancak o, erkeksi ve güvenilir bir kişiliğe sahiptir.

 

Not: Film, Soon Ggi tarafından yazılan "Cheese in the Trap" adlı bir webtoon'e dayanmaktadır. (İlk bölümü 7 Temmuz 2010'da comic.naver.com/webtoon yayınlanmıştır.). Ayrıca 2016 yılında webtoonun "Cheese in the Trap" dizi versiyonu yayımlanmıştır.

 

 

Fragman 1

 

Fragman 2

 

Fragman 3

 

Kaynakları: (1), (2), (3), (4), (5)