Phantom
3,3 / 5 | Oy Sayısı : 6
Filmin Adı
Phantom | 유령
Yönetmen
Lee Hae Young
Gösterim Tarihi
18 Ocak 2023
Filmin Türü
Aksiyon, Gerilim, Tarihi, Suç
Ülke
Güney Kore
Dil
Korece
Oyuncular
Sol Kyung Gu
(Junji Murayama)
Lee Ha Ne
(Park Cha Gyeong)
Park So Dam
(Yuriko)


Phantom Konusu:

Film, 1933’te, Kore Japon işgali altındayken, 'Ghost' adlı Japon karşıtı bir örgütün casusları olmak ile suçlanan 5 kişinin etrafında dönmektedir. Sorgulanmak üzere izole edilmiş bir otelin içinde tutulan 5 kişi (Sol Kyung-Gu, Lee Honey, Park So-Dam, Kim Dong-Hee, Seo Hyun-Woo), birbirlerinden şüphe ederken her biri bulundukları yerden kaçmak için her türlü yolu dener.


Phantom Karakterleri:

Bu 5 kişi; Junji Murayama (Sol Kyung-Gu) bir Japon polis memurudur. Eskiden Japonya'nın istihbarat teşkilatının bir üyesiydi. Ancak şimdi Kore'nin Japon sömürge hükümeti için iletişimi denetlemektedir.

Park Cha-Kyung (Lee Honey) filmde Kore'nin Japon sömürge hükümeti için kodlanmış mesajları kaydeden bir iletişim çalışanıdır.

Yuriko (Park So-Dam) filmde Kore'nin Japon sömürge hükümeti için üst düzey bir yetkilinin sekreteri olarak çalışmaktadır. Aslen bir Korelidir.

Baek-Ho (Kim Dong-Hee) filmde Park Cha-Kyung’un (Lee Honey) genç meslektaşıdır.

Bölüm Şefi Cheon Kye-Jang (Seo Hyun-Woo) Kore'nin Japon sömürge hükümeti için çalışan bir kriptograftır. Ürkek biri gibi görünmektedir ve şifre çözme konusunda son derece yetenekli birisidir.

Kaito (Park Hae-Soo) filmde 'Ghost' örgütünün casusunu bulmak için soruşturmayı yönetmektedir.


Diğer Oyuncuları:

Kim Dong-Hee / Baek-Ho
Seo Hyun-Woo / Cheon Gye Jang
Go In Beom / Kazushige Ugaki
Joo Yeon Woo

Kaynakları: (1), (2)