V.I.P. (2017)
3,8 / 5 | Oy Sayısı : 8
Filmin Adı
V.I.P. (2017) | 브이아이피
Yönetmen
Park Hoon Jung
Senaryo
Park Hoon Jung
Gösterim Tarihi
23 Ağustos 2017
Filmin Türü
Aksiyon, Gerilim, Gizem
Oyuncular
Lee Jong Suk
(Kim Gwang Il)
Park Hee Son
(Ri Dae Bum)
Kim Myung Min
(Chae Yi Do)
Jung Dong Gun
(Park Jae Hyuk)

V.I.P. (2017) Konusu:

Film, bir seri cinayet zanlısı ile yetenekli bir müfettişin arasında geçen aksiyon dolu olayları konu almaktadır. Müfettiş Chae Yi Do ( Kim Myung Min ), acımasız bir seri cinayet davasını araştırmak üzere atandığında baş şüpheli olarak Kim Gwang Il adlı zengin bir Kuzey Koreli ilticacıdan şüphelenir. Kim Gwang-Il ( Lee Jong-Suk ), Güney Kore'de NIS, Amerika'da ise CIA tarafından yapılan planlama ile Güney Kore'ye gelir. Geldiği gibi bir dizi cinayete karışır. Aleyhinde tartışılmaz kanıtlar olmasına rağmen Yi Do, kendi hükümeti tarafından korunan baş şüpheliyi bir türlü içeri atamaz. Hatta işini en iyi şekilde yapmasına rağmen uzaklaştırma alır. 


V.I.P. (2017) Karakterleri:

Kim Myung Min filmde müfettiş Chae Yi Do karakterini canlandırmaktadır.

Lee Jong-Suk filmde, zengin bir Kuzey Koreli sığınmacı Gwang-Il karakterini canlandırmaktadır. Bir dizi cinayetin baş şüphelisidir.

Jung Dong Gun CIA tarafından desteklenen Ulusal İstihbarat Teşkilatı ajanı Jae Hyuk karakterini canlandırmaktadır. Gwang Il'in polis soruşturmasına müdahale etmekle görevlendirilir.

Park Hee Soon filmde Kuzey Koreli subay Ri Dae Bum karakterini canlandırmaktadır. Müfettiş Chae Yi Do'ya seri katili gerekli her şekilde yakalamak için ortak bir soruşturma yürütmeyi önerir.


Diğer Oyuncular:

Park Sung Woon / NIS Yöneticisi
Yoo Jae Myung / Kuzey Kore Halk Güvenliği Bakanlığı'nın kıdemli yöneticisi
Peter Stormare / Paul Grey
Choi Jung Woo / Polis Yöneticisi
Jung Woo-Rim - Kız
Tae In-Ho / Ajan Tae
Son Jong-Hak / Başsavcı
Joo Woo Jin / Savcı
Song Young-Kyu - Attorney

Fragman