Hero (2022)
0 / 5 | Oy Sayısı : 0
Filmin Adı
Hero | 영웅
Yönetmen
Yoon Je Kyun
Gösterim Tarihi
21 Aralık 2022
Filmin Türü
Müzik, Tarihsel, Dram
Ülke
Güney Kore
Dil
Korece
Oyuncular
Kim Go Eun
(Sul Hee)
Jung Sung Hwa
(Ahn Jung Geun)
Bae Jung Nam
(Jo Do Sun)
Lee Hyun Woo
(Yoo Dong Ha)Hero Konusu:

Ahn Jung Geun (Jung Sung Hwa) Kore bağımsızlık hareketi için savaşan güçlü bir savaşçıdır. Seol Hee (Kim Go Eun) ise Kraliçe Myseongseong'un Japonlar tarafından öldürülmesinden önce saray leydisiydi. Ancak bu olaydan sonra Kore'nin bağımsızlık faaliyetine katılmaya karar verir ve bir geyşa olur. Kore'nin Japon Mukim Generali Hirobumi Ito'nun gözüne girer. Böylece Ahn Jung Geun, Seol Hee'nin yardımları ile Kore bağımsızlık hareketi için Hirobumi Ito'ya suikast düzenlemeye karar verir.


Hero Karakterleri:

Jung Sung Hwa filmde, bağımsız bir aktivist olan Ahn Jung Geun karakterini canlandırmaktadır. 

Kim Go Eun, son İmparatoriçe Myseongseong'un ölümüne tanık olan Joseon'un son saray leydisi Seol Hee rolünü üstlenmektedir. Güçlü bir karakter olan Seol Hee bağımsızlık hareketini aktif olarak desteklemek için Japonya hakkında önemli bilgiler toplar.


Diğer Oyuncular:

Jung Sung Hwa / Ahn Jung Geun 
Bae Jung Nam / Jo Do Sun
Sim So Yeon / Saray Hanımı
Na Moon Hee
Jo Jae Yoon
Park Jin Joo
Ryu Sung


1- Film, Ekim 1909'da Harbin'de Ito Hirobumi'ye suikast düzenlemekten dolayı Japon mahkemesinden ölüm cezası alarak şehit olan Koreli bağımsızlık aktivisti Ahn Jung Geun'un hayatındaki son yılı konu almaktadır. 

2- Film, müzikal “Youngwoong”a dayanmaktadır. Müzikal ilk olarak 26 Ekim 2009'da sahnelenmiştir.

3- Baş kadın karakter Seol-Hee kurgusaldır, ancak An Jung-Geun ve Hirobumi Ito gerçek insanlardır. Ayrıca Hirobumi Ito'nun An Jung-Geun tarafından öldürülmesi 26 Ekim 1909'da gerçekleşmiştir.