The Point Men
4,3 / 5 | Oy Sayısı : 6
Filmin Adı
The Point Men | 교섭
Yönetmen
Im Soon Rye
Gösterim Tarihi
18 Ocak 2023
Filmin Türü
Aksiyon, Dram
Ülke
Güney Kore
Dil
Korece
Oyuncular
Hwang Jung Min
(Jung Jae Hon (Diplomat))
Hyun Bin
(Park Dae Sik (NIS Ajanı))
Kang Ki Young
(Kasim / Lee Bong Han)The Point Men Konusu:

Film, Taliban tarafından kaçırılan ve rehin tutulan Güney Koreli vatandaşları kurtarmak için Afganistan'a giden bir diplomat ile yerel Ulusal İstihbarat Servisi (NIS) ajanı arasındaki bir müzakere operasyonu sırasında ortaya çıkan hikayeyi anlatıyor.The Point Men Karakterleri:

Hwang Jun Min filmde, müzakerelerde uzmanlaşmış ve Kore'nin en yetenekli diplomatlarından biri olarak tanınan Jung Jae Ho karakterini canlandırmaktadır. Afganistan'da bir grup Koreli turistin rehin alınmasının ardından hükümet tarafından Afganistan'a gönderilir. Oraya vardığında Afgan hükümetinden işbirliği ister ve rehineleri kurtarmak için mümkün olan her yolu dener. Ancak Jae Ho'nun çabaları sonuçsuz kalır. Bu başarısızlığı nedeniyle Orta Doğu uzmanı özel ajan Dae Sik ile çalışmak zorunda kalır.

Hyun Bin, Orta Doğu ve Orta Asya'da uzmanlaşmış bir NIS ajanı olan Park Dae Sik karakterini canlandırmaktadır. Kore'den uzun zaman önce ayrılmıştır ve Irak'taki bir durum sırasında rehineleri kurtaramadığında yaşadığı travmayla baş etmektedir. Üstleri tarafından sadece bir araç olarak kullanıldığını hisseden Park Dae Sik, işi bırakmanın eşiğine geldiği sırada Afganistan'da Güney Kore vatandaşlarının dahil olduğu rehine durumunu öğrenir. Böylece işine karşı duyduğu hayal kırıklığını geride bırakarak rehineleri kurtarmak için Afganistan'a doğru yola çıkar.
Diğer Oyuncular:

Lee Chun Moo / Mi Sook'un oğlu
Lee Seung Chul / Bakan Choi
Jeon Sung Woo
Song Geul Song Geul / Muhabir
Cha Yoo Joo / Mülteci
Kwon Hyuk / Sekreter
Shin Moon Sung / Misyoner
Oh Chang Kyung 
Go Ha
Ahn Chang Hwan
Jang Myung Gap