“Hanbok tanrıçası”: Kim Yoo Jung

“Hanbok Tanrıçası”: Kim Yoo Jung

Kim Yoo Jung, çocukluğundan beri güzelliği ve yeteneği sayesinde ünlü ve dikkat çeken bir aktris. Ne zaman Kore'nin geleneksel kıyafeti 'Hanbok'u giyse adeta bir periye dönüşen güzel aktris zamanla daha olgun bir görünüm elde etti. Bu olgun görünümü sayesinde ise daha fazla tanrıçaya benzemeye başladı. Yıllar boyunca farklı rollerde pek çok konsept ve stil denemesine rağmen Kim Yoo Jung, Kore'nin geleneksel kıyafeti olan Hanbok'u giydiğinde Kore halkına özellikle güzel görünüyor. 

The Moon Embracing the Sun'ın çocuk oyuncusu olarak parlayan Kim Yoo Jung, çocukluğundan yetişkinliğine kadar ekranda birçok kez Hanbok giyme fırsatı buldu. Bronz tenli oyuncak bebek gibi sevimli bir yüze sahip küçük bir kızdan 21 yaşında "tarihi Kore dizilerinin tanrıçası" Kim Yoo Jung'a dönüştü. Özellikle Kore halkının beğenisini kazanan Kim Yoo Jung, Hanbok giymek için doğmuş gibi görünüyor. 

Kore halkının Yoo Jung'u her zaman "Hanbok tanrıçası" veya "tarihi dramaların tanrıçası" olarak adlandırması sürpriz değil.

-

BİZİ INSTAGRAM HESABIMIZDAN TAKİP EDEBİLİRSİNİZ @guneykoresinemasicom