“Tempest” Dizisinin Detayları Açıklandı

Tempest” Dizisinin Detayları Açıklandı

29 Mayıs'ta Disney+ merakla beklenen dizi "Tempest"in 2025 yılında yayımlanacağını doğruladı. Başrollerinde Jun Ji Hyun ve Kang Dong Won'un yer aldığı dizi aksiyon ve romantizm türündedir.

Dizi, Amerika Birleşik Devletleri'nin eski büyükelçisi olarak uluslararası bir üne sahip bir diplomat olan Moon Ju ile nereden geldiği bilinmeyen özel ajan San Ho'nun (Kang Dong Won) birlikte büyük bir davanın ardında saklı gerçeğin peşine düşerken yaşadıklarını konu alıyor.

Jun Ji Hyun dizide, davranışlarıyla uluslararası toplumda büyük güven kazanan Moon Ju rolünü canlandırıyor. Korkunç bir suikastin arkasında hem Kuzey hem de Güney Kore'yi kapsayan siyasi bir planın olduğunu keşfeder.

Kang Dong Won, uyruğu ve geçmişi hakkında hiçbir şey bilinmeyen eski üst düzey uluslararası paralı asker olan Sang Ho karakterini canlandırıyor. Kang Dong Won "Tempest" ile aynı zamanda 2004'teki “Magic” dizisinden tam 20 yıl sonra küçük ekranlara geri dönecek.

Ayrıca daha önce Oh Jung Se'nin dizide Jun Ji Hyun ve Kang Dong Won ile birlikte rol alacağı doğrulanmıştı. 

Yaklaşan dizi "Tempest", "The Handmaiden", "Mother" ve "Decision to Leave" gibi hit filmleri ile tanınan senarist Jung Seo Kyung tarafından yazılırken "The Crowned Clown", "Crash Landing on You" ve "Vincenzo" gibi hit dizileri ile tanınan Kim Hee Won tarafından yönetilecek. İkili daha önce "Little Women" dizisinde birlikte çalışmıştı.

2025 yılında yayımlanması planlanan dizi 8 bölümden oluşuyor.


-

BİZİ INSTAGRAM HESABIMIZDAN TAKİP EDEBİLİRSİNİZ @guneykoresinemasicom