Yıldız Oyuncu Kadrosuna Rağmen Başarısız Olan Kore Filmleri

Yıldız Oyuncu Kadrosuna Rağmen Başarısız Olan Kore Filmleri

Oyuncu kadrosunda yıldız isimlerin yer aldığı bu filmler, yüksek beklentilere rağmen gişede sergiledikleri performanslarla hayal kırıklığına uğrattı. İşte o filmlerden bazıları:


1) Alienoid

İki filmden oluşan Alienoid serisi maalesef hiçbir filminde gişe başarısını yakalayamadı. Oyuncu kadrosunda Ryu Jun-yeol, Kim Tae-ri, Kim Woo-bin, Lee Ha-nee, Yeom Jung-ah, Jo Woo-jin, Kim Eui-sung ve Jin Sun-kyu gibi efsane isimlerin yer aldığı bilim kurgu filmi, oyuncu kadrosu duyurulduğu andan itibaren ilgi odağı haline geldi. Her filmi için yapım maliyeti 37 milyar won olan film serisinin zarar etmemesi için 14 milyon bilet satması gerekiyordu. Ancak her iki film için toplamda yalnızca 3 milyon izleyiciye ulaşabildi.

Dizinin başarısızlığının arkasındaki nedenleri iredeleyen eleştirmenler, dizinin kalitesine dikkat çekti. Bu konu hakkında Korea Herald "kaotik bir hikaye" başlığıyla makale yayımladı. Hankook Ilbo ise "İkinci film, ilkinden daha iyi olmasına rağmen farklı zamanlarda çok fazla karakterin yer aldığı hikayeler izleyicilerin kafasını kolayca karıştırdı" yorumunu yaptı.


2) Broker

Ünlü Japon yönetmen Hirokazu Koreeda'nın yönettiği "Broker", o zamanlar 2022 yılının en çok beklenen filmleri arasında yer alıyordu. Başrollerinde Song Kang-ho, Kang Dong-won, Lee Ji-eun ( IU ) ve Lee Joo-young gibi kendini kanıtlamış isimlerin yer alıyor olması filme dair beklentileri arttıran bir diğer noktaydı. Ayrıca "Broker", Cannes Film Festivali'nde Altın Palmiye için yarışma daveti bile almıştı.

Ancak "Broker", sinemalardaki gösteriminden sonra yalnızca 1,26 milyon izlenme elde etti. Birçok isme göre filmin gişedeki bu başarısızlığının ana nedeni: ağır işleyen olay örgüsüydü.


3) Emergency Declaration

Başrollerinde Song Kang-ho, Lee Byung-hun ve Jeon Do-yeon gibi kaliteli isimlerin yer aldığı film, heyecan verici hayatta kalma hikayesine rağmen izleyicide beklenen etkiyi uyandıramadı. Yapım maliyetini karşılamak için en azından 5 milyon bilete ihtiyaç duyan film yalnızca 2 milyon bilet sattı. Birçok izleyici bunun nedenini senaryonun çok eski ve sıkıcı olmasına bağladı.


4) Wonderland

Başrollerinde SuzyPark Bo GumJung Yu Mi ve Choi Woo Shik gibi isimlerin yer aldığı film, 5 Haziran'da vizyona girdi. Şimdiden başarısız bir yapım olarak gösterilen film, her ne kadar galasında ümit verici bir başlangıç yapsa da galasından 6 gün sonra yalnızca 490.000 bilete ulaşabildi. En azından 2,9 milyon izleyiciye ulaşması planlanan filmin bu sayıya ulaşması oldukça zor gibi görünüyor. Film aynı zamanda sinemalardan erken çıkma ve ciddi kayıplar yaşama ihtimaliyle de karşı karşıya. Filmi izleyenlere göre senaryo oldukça mantıksız ve gereksiz birçok ayrıntı ile dolu.

-

BİZİ INSTAGRAM HESABIMIZDAN TAKİP EDEBİLİRSİNİZ @guneykoresinemasicom