Hwang Jung-Min, So Ji-Sub ve Song Joong-Ki “Battleship Island” Filminde Başrolde Yer Alacaklar
  • alie
  • 15-01-2016, 18:50


Hwang Jung-Min, So Ji-Sub ve Song Joong-Ki "Battleship Island” filminin kadrosuna katıldıkları açıklandı.


Film, Japon sömürge döneminde, yaklaşık 400 Korelinin kömür madenlerinde çalıştırmak amacıyla "Battleship Island ("Hashima Island”)” adlı bir savaş gemisi ile zorla götürülmesini ve gemidekilerin özgürlük için mücadele etmesini anlatmaktadır.

Filmin yönetmen koltuğunda birçok filmde konuk oyuncu olarak rol alan ve "Veteran”, "The Berlin File” filmlerinde de yönetmelik yapmış olan Ryoo Seung-Wan oturmaktadır.

Hwang Jung-Min filmde, Kyungsung Otel’inde bando şefliği yapan Lee Kang-Ok karakterini canlandıracak. Onun karakteri, kızını korumak için Japonya’ya gitmeye karar verir. Ancak onu Japonya’ya göndermek yerine kandırıp zorla "Battleship Island” gemisine bindirirler. "Battleship Island” gemisinde kızını korumak için her şeyi yapan cesur bir babadır.

So Ji-Sub filmde, Kyungsung’daki (Seul şimdiki adıdır.) en iyi savaşçılardan biri olan Choi Chil-Sung karakterini canlandıracak. Onun karakteri, "Battleship Island” gemisinde sorunlara yol açsa da aslında sıcak bir kalbe sahiptir.

Song Joong-Ki filmde, Kore Bağımsızlık örgütünün bir üyesi olan Park Moo-Young karakterini canlandıracak. Onun karakteri, bağımsızlık grubunun bir üyesini kurtarmak için "Battleship Island” gemisinin içine sızar ve halkın bağımsızlığını kazanması için gemidekilere önderlik eder.

 

Kaynak: asianwiki.com/Battleship_Island, hancinema.net/hwang-jeong-min-so-ji-sub-and-song-joong-ki-to-star-in-battleship-90424.html, soompi.com/2016/01/14/hwang-jung-min-so-ji-sub-and-song-joong-ki-to-star-in-a-new-historical-film