“Moorim School” Dizisinin Yapımının Durdurulacağı Açıklandı; KBS Cevap Verdi
  • alie
  • 23-01-2016, 13:27


KBS2 TV’nin "Moorim School” dizisi ile dizinin yapım şirketi arasındaki bazı sorunlardan dolayı dizinin yapımının durdurulacağı söylentilerine KBS cevap verdi.


23 Ocakta çıkan ilk haberlere göre, dizinin yapım şirketi JS Pictures ve KBS arasında dizinin önceden planlanıldığı gibi 20. bölümde final yapması yerine daha erken final yapılarak dizinin toplam 16 bölüm olması konusunda anlaşmazlık çıktı. Ancak yapım şirketi bunun üzerine açıklık getirdi.

"Dizi erken bitmeyecek ve Yeni Ay Yılı (Kore Ay Takvimine Göre Yeni Yıl) tatilinde de yayınlanmaya devam edecek. Dizinin yapımı durdurulmuş değil. Her şey vaktinden önce çekilmeye devam ediyor. Sadece bu hafta sonundaki çekimler iptal edildi ve bunun nedeni şiddetli soğuk hava dalgasıdır. Planlanıldığı gibi önümüzdeki hafta yapılacak olan basın toplantısı devam edecek."

Dizinin temsilcisi sözlerine, "Yapılan resmi açıklamada hiçbir yanlış bilgi yoktur. Hiçbir şeye henüz karar verilmiş değildir. Her şey önümüzdeki hafta yapılacak olan basın toplantısında ele alınacaktır.” ekledi.

KBS de "Moorim School” dizisinin yapımının durdurulması veya dizinin erkenden final yapması hakkındaki söylentileri reddetti ve JS Pictures ile yayıncı arasındaki anlaşmazlıkları yalanladı.

 

Kaynak: soompi.com/2016/01/23/moorim-school-reportedly-to-halt-production-kbs-responds