Park Bo-Gum “Moonlight Drawn By Clouds” Dizisinde Başrol Karakteri Canlandıracak + Kim Ji-Won’a Diziden Teklif


Oyuncu Park Bo-Gum’un, "Moonlight Drawn By Clouds” dizisinde erkek başrol karakteri canlandıracağı açıklanırken oyuncu Kim Ji-Won’un dizide kadın başrol karakteri canlandırması için teklif götürüldüğü bildirildi.


Dizi, Yoon Yi-Soo tarafından kaleme alınan ve kk tarafından da resimlendirilen "Gooreumi Geurin Dalbit" adlı webtoon uyarlanmıştır. ( Webtoon, webnovel.naver.com/webtoon/ aracılığı ile 4 Ekim 2013 yılında yayınlanmaya başlanmış ve 10 Ekim 2015 tarihinde son bulmuştur.) Webtoonun senaryosu ise geçtiğimiz yıl yayınlanan, büyük ilgi gören "Who Are You: School 2015” dizisinin senaristi Kim Min-Jung veIm Ye-Jin tarafından uyarlanacaktır. Ayrıca dizinin yönetmenliğini 2014 yapımı "Discovery of Love” dizisi ile 2012 yapımı "Big” dizisinin yönetmenliğini yapan Kim Sung-Yoon üstlenecek.

Dizinin konusu, Hong Ra-On, erkek kılığına girerek kadın olduğunu gizler ve erkeklere kadınlarla olan ilişkileri hakkında öğütler verir. Bir müşterisi için yazdığı bir aşk mektubunun aracılığıyla Veliaht Prens Hyomyeong ile karşılaşır. Hong Ra-On, ne onun Veliaht Prens Hyomyeong (Park Bo-Gum) olduğundan ne de Veliaht Prens Hyomyeong, Hong Ra-On’ın bir kadın olduğundan habersizdir. Veliaht Prens Hyomyeong, Hong Ra-On’a karşı ilgi duymaya başlar. Bunun farkına varan harem ağları Hong Ra-On’u onlardan biri olması için mücadele etmeye başlar.

Park Bo-Gum dizide, zeki ve yakışıklı bir veliaht prens olan Hyomyeong karakterini canlandıracaktır.

Park Bo-Gum en son rol aldığı "Reply 1988” dizisi ile büyük bir ilgi görmüştü.

Kim Ji-Won ise teklifi kabul ederse dizide, erkek kılığında kendisini gizleyen Hong Ra-On karakterini canlandıracaktır. Onun karakteri, bir harem ağası kılığına giren ve en sonunda Kraliyet Mahkemesinde yargılanan asi bir kızdır.

Kim Ji-Won en son, yayınlanmaya devam eden, başrolünde Song Joong-Ki ve Song Hye-Kyo’nun rol aldığı "Descendants of the Sun” dizisinde rol aldı.

Dizinin ilk bölümünün bu yaz yayınlaması planlanılıyor.

 

Kaynak: asianwiki.com/Moonlight_Drawn_by_Clouds, soompi.com/2016/03/04/kim-ji-won-in-talks-to-act-as-park-bo-gums-leading-lady, soompi.com/2016/03/03/park-bo-gum-selects-romantic-historical-drama-as-next-project