Kim Sae-Ron’a “Mirror of the Witch” Dizinden Teklif Geldi
  • alie
  • 7-03-2016, 11:56


Oyuncu Kim Sae-Ron’a, başrolünde Yoon Si-Yoon’un rol aldığı JTBC’nin "Mirror of the Witch” dizisinden kadın başrolü canlandırması için teklif geldiği açıklandı.


Tarih-fantastik-romantik türündeki dizi, Joseon Hanedanlığı’nda Kral Seonjo döneminde geçmektedir ve dizide genç bir adam olan Heo-Jun (Yoon Si-Yoon) ile bir prenses olarak dünyaya gelen ama bir cadı olan Seo-Ri’nin hikayesi anlatmaktadır.

Kim Sae-Ron eğer teklifi kabul ederse dizide, bir cadı olan Seo-Ri karakterini canlandıracaktır.

Yoon Si-Yoon ise dizide, kraliyet doktoru olan Heo-Jun karakterini canlandıracaktır. O, sık sık "Bitkisel Tedavinin Babası” olarak anılmaktadır. Onun karakteri, çabuk sinirlenen birisidir ve tedavi etmeye çalıştığı Seo-Ri ile sürekli tartışmaktadır.

Bu arada, oyuncu Kwak Si-Yang’a da dizide yardımcı erkek karakteri canlandırması için teklif götürülmüştü ve oyuncu hala teklifi düşünmektedir.

Ayrıca dizi, bir kraliyet doktoru olan Heo Jun tarafından kaleme alınan "Dongui Bogam” adlı bir hikaye kitabından esinlenerek derlenmiştir. Dizinin yönetmenliğini 2013 yapımı tvN’in "Who Are You” dizisinde ve 2014-2015 yapımı JTBC’nin "Maids” dizisinde çalışmış olan Jo Hyun-Tak yaparken dizinin senaristliğini Yang Hyuk-Moon yapacaktır.

Dizinin ilk bölümünün bu yıl yayınlanması planlanılıyor.

 

Kaynak: soompi.com/2016/02/16/yoon-shi-yoon-in-talks-to-join-jtbc-drama, dramafever.com/es/news/yoon-si-yoon-considers-jtbcs-mirror-of-the-witch-as-post-military-comeback-drama, asianwiki.com/Mirror_of_the_Witch