Kim Sae-Ron’un “Mirror of the Witch” Dizisinde Kadın Başrol Karakterini Canlandıracağı Onaylandı


Oyuncu Kim Sae-Ron, başrolünde Yoon Si-Yoon’un rol aldığı "Mirror of the Witch” dizisinden gelen kadın başrol teklifini kabul ettiği açıklandı.


Joseon Hanedanlığı’nda Kral Seonjo döneminde geçmektedir ve dizide genç bir adam olan Heo-Jun (Yoon Si-Yoon) ile bir prenses olarak dünyaya gelen ama bir cadı olan Seo-Ri’nin (Kim Sae-Ron) hikayesi anlatmaktadır. Bir türlü çocuk sahibi olamayan Kraliçe Sim çocuğu olması için bir şamana gider. Şaman Hong-Joo’nun yaptığı bir kara büyü sayesinde Kraliçe Sim’in bir oğlu ve ikiz olan iki tane kız çocuğu dünyaya getirir. Ancak kızlarından bir olan Seo-Ri bir lanetin etkisi altındadır. Lanetten korkan Kraliçe Seo-Ri'ni dağların derinliklerine terk eder. Seo-Ri orada Heo-Jun ile karşılaşır.

Kim Sae-Ron dizide, bir lanetli bir cadı olan Seo-Ri karakterini canlandıracaktır. Onun asıl adı Yeon-Hee olan bir prensestir. Ancak lanetlendiği için terk edilir ve bu yüzden de adını Seo-Ri olarak değiştirerek dağda bir cadı olarak yaşamaya başlar.

Yoon Si-Yoon ise dizide, kraliyet doktoru olan Heo-Jun karakterini canlandıracaktır. O, sık sık "Bitkisel Tedavinin Babası” olarak anılmaktadır. O, bir cariye çocuğu olduğu için hor görülür. Bu yüzden gerçek kimliğini gizleyerek yardıma muhtaç insanlara yardım eder. Onun karakteri, oldukça zeki ve yetenekli birisidir. Ancak çabuk sinirlenen birisidir ve tedavi etmeye çalıştığı Seo-Ri (Kim Sae-Ron) ile sürekli tartışmaktadır.

Bu arada, oyuncu Kwak Si-Yang’a da dizide yardımcı erkek karakteri canlandırması için teklif götürülmüştü ve oyuncu hala teklifi düşünmektedir.

Ayrıca dizi, bir kraliyet doktoru olan Heo Jun tarafından kaleme alınan "Dongui Bogam” adlı bir hikaye kitabından esinlenerek derlenmiştir. Dizinin yönetmenliğini 2013 yapımı tvN’in "Who Are You” dizisinde ve 2014-2015 yapımı JTBC’nin "Maids” dizisinde çalışmış olan Jo Hyun-Tak yaparken dizinin senaristliğini Yang Hyuk-Moon yapacaktır.

Dizinin ilk bölümünün bu yıl Mayıs ayında yayınlanması planlanılıyor.

 

Kaynak: soompi.com/2016/02/16/yoon-shi-yoon-in-talks-to-join-jtbc-drama, dramafever.com/es/news/yoon-si-yoon-considers-jtbcs-mirror-of-the-witch-as-post-military-comeback-drama, asianwiki.com/Mirror_of_the_Witch, soompi.com/2016/03/07/yoon-shi-yoon-and-kim-sae-ron-to-star-in-a-historical-fantasy-drama