Kwak Si-Yang’ın “Mirror of the Witch” Dizisinde Rol Alacağı Onaylandı
  • alie
  • 9-03-2016, 13:19


Oyuncu Kwak Si-Yang’ın, başrolünde Yoon Si-Yoon ve Kim Sae-Ron’un rol aldığı "Mirror of the Witch” dizisinden gelen teklifi kabul ettiği açıklandı.


Böylece bu dizi Kwak Si-Yang’ın rol aldığı ilk tarihi dizidir.

Dizi, Joseon Hanedanlığı’nda Kral Seonjo döneminde geçmektedir ve dizide genç bir adam olan Heo-Jun (Yoon Si-Yoon) ile bir prenses olarak dünyaya gelen ama bir cadı olan Seo-Ri’nin (Kim Sae-Ron) hikayesi anlatmaktadır. Bir türlü çocuk sahibi olamayan Kraliçe Sim çocuğu olması için bir şamana gider. Şaman Hong-Joo’nun yaptığı bir kara büyü sayesinde Kraliçe Sim’in bir oğlu ve ikiz olan iki tane kız çocuğu dünyaya getirir. Ancak kızlarından bir olan Seo-Ri bir lanetin etkisi altındadır. Lanetten korkan Kraliçe Seo-Ri'ni dağların derinliklerine terk eder. Seo-Ri orada Heo-Jun ile karşılaşır.

Kwak Si-Yang dizide, Poong-Yeon karakterini canlandıracaktır. Onun karakteri, Choi Hyeon-Seo’nun en büyük oğludur. Onun babası, Seo-Ri (Kim Sae-Ron) iki yaşındayken onu evlerine getirmiştir. O, Seo-Ri’ye hayrandır ve onu tüm kalbi ile sevmektedir. O, Heo-Jun (Yoon Si-Yoon) ve Seo-Ri arasında bir aşk üçgeni vardır.

Ayrıca dizi, bir kraliyet doktoru olan Heo Jun tarafından kaleme alınan "Dongui Bogam” adlı bir hikaye kitabından esinlenerek derlenmiştir. Dizinin yönetmenliğini 2013 yapımı tvN’in "Who Are You” dizisinde ve 2014-2015 yapımı JTBC’nin "Maids” dizisinde çalışmış olan Jo Hyun-Tak yaparken dizinin senaristliğini Yang Hyuk-Moon yapacaktır.

Dizinin ilk bölümünün bu yıl Mayıs ayında yayınlanması planlanılıyor.

 

Kaynak: hancinema.net/kwak-si-yang-to-star-in-witch-exemplar-with-yoon-si-yoon-and-kim-sae-ron-92213.html, asianwiki.com/Mirror_of_the_Witch