“Descendants of the Sun” Dizisi 6. Bölümü İle Reyting Rekoru Kırarak “You Who Came From the Stars” Dizisini Geçti
  • alie
  • 11-03-2016, 12:26


KBS2 TV’nin Çarşamba ve Perşembe günleri yayınlanan "Descendants of the Sun” dizisi 6. Bölümü ile "You Who Came From the Stars” dizisinin reytinglerini geçti. "Descendants of the Sun” dizisinin 6. Bölümü, "You Who Came From the Stars” dizisinin final bölümünden daha çok fazla izlendiği kaydedildi.


11 Mart günü, AGB Nielsen (Güney Kore) Medya Araştırma kurumunun yaptığı açıklamada, 10 Mart’ta yayınlanan "Descendants of the Sun” dizisinin 6. Bölümü ülke çapında %28.5 oranında reyting elde ettiğini belitti. Aynı saatlerde yayınlanan diğer dizileri de geçerek birinci sıraya yerleşti. SBS’in "Please Come Back, Mister” dizisi %5.4 oranında reyting elde ederken MBC’nin "Happy Ending Once Again” dizisi 3.0 oranında reyting elde etti.

"Descendants of the Sun” dizisinin 24 Şubat’ta yayınlanan ilk bölümü %14.3 oranında bir başarı elde etmişti. Bu oran yayınlanan diğer bölümlerde de istikrarlı bir şekilde artarak devam etti. Dizinin ikinci bölümü %15.5, üçüncü bölümü %23.4, dördüncü bölümü %24.1, beşinci bölümü %27.4 ve son yayınlanan altıncı bölümü ile %28.5 oranında reyting elde ederek dizi kendi rekorunu kırdı.

"Descendants of the Sun” dizisi şuana kadar yayınlanmış diğer popüler diziler ile bir yarış içerisinde. Son iki yıl içerisinde "You Who Came From the Stars” dizisinin reytinglerini geçen olmamıştı ama "Descendants of the Sun” dizisi sadece 6. Bölümü ile "You Who Came From the Stars” dizisinin reytinglerini geçti. 27 Şubat 2014 tarihinde yayınlanan "You Who Came From the Stars” dizisinin final bölümü %28.1 oranında reyting almıştı. "You Who Came From the Stars” dizisinin ne kadar çok popüler bir dizi olduğu göz önüne alındığında "Descendants of the Sun” dizisi sadece altıncı bölümde en yüksek reytinge ulaşarak "You Who Came From the Stars” dizisini geçmeyi başarması çok dikkat çekici bir durum.

"Descendants of the Sun” dizisinin hayranları dizinin ilerleyen bölümlerde de aynı başarıyla devam etmesi konusunda oldukça büyük beklentileri var.

Descendants of the Sun” dizisi her Çarşamba ve Perşembe günü KBS2 TV ekranlarında yayınlanıyor.

 

Kaynak: soompi.com/2016/03/10/descendants-of-the-sun-surpasses-my-love-from-the-star-ratings-record-in-just-6-episodes