Hwang Jung-Eum’un “Lucky Romance” Dizisinde Rol Alacağı Onaylandı
  • Maysa
  • 22-03-2016, 15:07


Oyuncu Hwang Jung-Eum, "Lucky Romance” dizisinde kadın başrol karakteri canlandıracağı onaylandı.


Hwang Jung-Eum dizide, Bo-Nui karakterini canlandıracak.

Dizinin konusu, Bo-Nui (Hwang Jung-Eum) falcılara inanan birisidir. Bir gün, falcı ona eğer 1986 doğumlu bakire bir erkek ile uyumazsa kaplan yılında öleceğini söyler. Bunun üzerine, Bo-Nui falcının söylediği kriterde bir erkek aramaya başlar. Daha sonra kendi stüdyo binasının sahibi olan Soo-Ho ile tanışır. Soo-Ho, Bo-Nui kirasını ödemediği için onu evinden atar. İkili, birbirleri ile bir mücadelenin içine girerler. Bu arada, Bo-Nui, Soo-Ho’nun falcının söylediği kriterlere uyduğunu fark eder.

Hwang Jung-Eum, ilk çıkışını eski bir kız grubu olan "Sugar”da vokalist olarak yaptı. Ancak 2004 yılında gruptan ayrılarak oyunculuğa başladı. 2009 yılında günlük komedi olan "High Kick 2" dizisinde aldığı rol ile kariyerinde yükselmeye başladı. Ardından 2010 yapımı SBS’nin "Giant” dizisinde rol aldı. Bu yıl rol aldığı "Kill Me, Heal Me" ve "She Was Pretty" dizileri ile büyük bir popülerlik kazandı.

Bu arada, Hwang Jung-Eum, profesyonel golfçu Lee Yeong-Don ile 26 Şubat’ta, Jangchung-dong, Seul’deki Hotel Shilla’da yaklaşık 700 kişi katıldığı bir düğün ile evlenmişti.

Dizi, Kim Dal-Nim tarafından kaleme alınmış "Woonbbalromaenseu” adlı bir webtoondan uyarlanmıştır.

Toplam 16 bölümden oluşacak olan dizinin ilk bölümünün 11 Mayıs’ta Güney Kore’de yayınlanması planlanılıyor.

 

Kaynak: asianwiki.com/Lucky_Romance