"Descendants of the Sun" Dizisi Başka Bir Reyting Rekoru Daha Kırdı
  • alie
  • 25-03-2016, 10:55


"Descendants of the Sun" dizisi %31.6 reyting oranı ile yeni bir rekor daha kırdı.


Nielsen Korea’nın açıklamasına göre, "Descendants of the Sun" dizisinin 10. bölümü, ülke çapında %31.6 oranında reyting elde etti. Bu oran ile bir önceki bölümünden %1.2 oranında daha fazla reyting elde edilmiş oldu. Dizi böylece, MBC’nin 2012 yapımı "The Moon Embracing the Sun” dizisinin ardından, son 4 yıl içerisinde en çok izlenen dizi oldu. "The Moon Embracing the Sun” dizisi final bölümünde, ülke çapında %42.2 oranında reyting elde etmişti.

"Descendants of the Sun” dizisinin 24 Şubat’ta yayınlanan ilk bölümü %14.3 oranında bir reyting elde etmişti. Bu oran yayınlanan diğer bölümlerde de istikrarlı bir şekilde artarak devam etti.

"Descendants of the Sun” dizisinin yayınlanmaya başlamasından bu yana elde ettiği reytinglere aşağıdaki tablodan göz gezdirebilirsiniz.

Bu arada, aynı zaman diliminde yayınlanan dizilerden, "Goodbye Mr. Black” dizisi %4.5 reyting elde ederken "Please Come Back, Mister" dizisi ise %4.1 reyting elde etti.

 

Kaynak: asianwiki.com/Descendants_of_the_Sun, hancinema.net/descendants-of-the-sun-sets-another-record-31-6percent-92750.html, soompi.com/2016/03/23/descendants-of-the-sun-becomes-first-drama-in-4-years-to-break-ratings-record, asianwiki.com/The_Moon_Embracing_The_Sun

 

İlgili Haber: "Descendants of the Sun” Dizisi 6. Bölümü İle Reyting Rekoru Kırarak "You Who Came From The Stars” Dizisini Geçti