“Mirror of the Witch” Dizisinden Yoon Si-Yoon’un İlk Görüntüleri Yayınlandı [Fotoğraf]
  • alie
  • 9-04-2016, 12:42


Başrolünde Yoon Si-Yoon ve Kim Sae-Ron’un rol aldığı "Mirror of the Witch” dizisinden Yoon Si-Yoon’un ilk görüntüleri yayınlandı.


Dizi, Joseon Hanedanlığı’nda Kral Seonjo döneminde geçmektedir ve dizide genç bir adam olan Heo-Jun (Yoon Si-Yoon) ile bir prenses olarak dünyaya gelen ama bir cadı olan Seo-Ri’nin (Kim Sae-Ron) hikayesi anlatmaktadır. Bir türlü çocuk sahibi olamayan Kraliçe Sim (Jang Hee-Jin) çocuğu olması için bir şamana gider. Şaman Hong-Joo’nun yaptığı bir kara büyü sayesinde Kraliçe Sim’in bir oğlu ve ikiz olan iki tane kız çocuğu dünyaya getirir. Ancak kızlarından bir olan Seo-Ri bir lanetin etkisi altındadır. Lanetten korkan Kraliçe, Seo-Ri'ni dağların derinliklerine terk eder. Seo-Ri orada Heo-Jun ile karşılaşır.

Yoon Si-Yoon dizide, kraliyet doktoru olan Heo-Jun karakterini canlandırmaktadır. O, sık sık "Bitkisel Tedavinin Babası” olarak anılmaktadır. O, bir cariye çocuğu olduğu için hor görülür. Bu yüzden gerçek kimliğini gizleyerek yardıma muhtaç insanlara yardım eder. Onun karakteri, oldukça zeki ve yetenekli birisidir. Ancak çabuk sinirlenen birisidir ve tedavi etmeye çalıştığı Seo-Ri (Kim Sae-Ron) ile sürekli tartışmaktadır.

Ayrıca dizi, bir kraliyet doktoru olan Heo Jun tarafından kaleme alınan "Dongui Bogam” adlı bir hikaye kitabından esinlenerek derlenmiştir. Dizinin yönetmenliğini 2013 yapımı tvN’in "Who Are You” dizisinde ve 2014-2015 yapımı JTBC’nin "Maids” dizisinde çalışmış olan Jo Hyun-Tak yaparken dizinin senaristliğini Yang Hyuk-Moon yapacaktır.

Dizinin ilk bölümünün 13 Mayıs’ta yayınlanması planlanılıyor.

 

Kaynak: asianwiki.com/Mirror_of_the_Witch