Song Joong-Ki, Gerçek ‘Hallyu Yıldızı'nın Kim Olduğunu Düşünüyor?
  • alie
  • 17-04-2016, 12:50


Son zamanların en popüler "Descendants of the Sun" dizisinin başrol oyuncusu Song Joong-Ki son zamanlarda ‘Hallyu Yıldızı’ olarak anılmaya başlandı. ‘Hallyu’nun kelime anlamı ‘Kore Dalgası’dır ve yurt dışındaki ülkelerde Kore kültürünün çıkışı anlamına gelmektedir.


Peki, sizce oyuncu Song Joong-Ki, gerçek ‘Hallyu Yıldızı’nın kim olduğunu düşünüyor?

Song Joong-Ki, "Ben bir ‘Hallyu Yıldızı’ olma fikrine alışamadım.” diyerek verdiği bir röportajda bu konu ile ilgili düşüncelerini dile getirdi. "Bir dizinin popülaritesinden kaynaklandığından bunun benim için kısa bir dalga olacağını düşünüyorum. Song Hye-Kyo gerçek bir Hallyu Yıldızı. O şimdi de geçmişte de, uzun yılardır yurt dışında çalışıyor. Benim ise hala bir fırın ekmek yemem gerek.”

"Ayrıca, Lee Kwang-Soo’nun da gerçek bir Hallyu Yıldızı olduğunu düşünüyorum.” diye sözlerine devam eden oyuncu, Lee Kwang-Soo ile beraber 2010 yılında "Running Man” programında beraber çalıştıklarından bu yana sıkı birer dost olmuşlardır.

"Son zamanlarda, başlangıcımı göz ardı ederim diye endişeleniyorum. Ben köklerimi unutmak istemiyorum. Ama ben daha fazla büyüyemem diye de bu konular hakkında çok fazla düşünmek istemiyorum. Sadece hep gittiğim yolda yaşamak zorunda olduğumu düşünüyorum.” diyerek sözlerini tamamladı.

 

Kaynak: soompi.com/2016/04/16/song-joong-ki-shares-who-he-thinks-are-true-hallyu-stars