Taecyeon’a "Let's Fight Ghost" Dizisinde Erkek Başrol Karakteri Canlandırması için Teklif Götürüldü


‘2PM’ grubundan Taecyeon’a, barşolünde Kim So-Hyun’un rol aldığı, tvn’in yeni fantastik türündeki "Let's Fight Ghost" dizisinde erkek başrol karakteri canlandırması için teklif götürüldüğü açıklandı.


Dizinin konusu, Im In-Seu tarafından kaleme alınan "Ssawooja Gwishina" adlı bir wetoona dayanmaktadır. (4 Haziran 2007 tarihinden 2015 yılının Kasım ayına kadar comic.naver.com/webtoon/ adresinden yayınlanmıştır.)

Kim So-Hyun dizide, bir hayalet olan Kim Hyun-Ji karakterini canlandıracaktır. O, 19 yaşında bir öğrenciyken, üniversite giriş sınavından sadece bir gün önce geçirdiği bir kaza sonrası hayatını kaybetmiştir. Onun karakteri ölmeden önce tüm hayatını çalışarak geçirmiş birisidir. Bir hayalet olduktan sonra da amaçsızca dünyayı dolaşmıştır ta ki Park Bong-Pal adında hayaletleri gören birisi ile karşılaşıncaya kadar.

Taecyeon eğer teklifi kabul ederse dizide, hayaletleri görebilme yeteneğine sahip olan Park Bong-Pal karakterini canlandıracaktır. Onun karakteri, Hyun-Ji (Kim So-Hyun) ile beraber ruhların öteki dünyaya geçmelerinde yardımcı olur.

Dizi, bir hayalet ve hayaletleri görme yeteneğine sahip olan bir kişi etrafında dönmektedir. Hyun-Ji (Kim So-Hyun) dünyayı gezen bir hayalettir. Bir gün, büyü ile ruhları öteki dünyaya gönderen Park Bong-Pal ile karşılaşır. Hyun-Ji ve Bong-Pal hayaletlerden çeşitli hikâyeler dinler ve sonra birlikte onları öteki dünyaya geçmelerine yardımcı olur. Gün geçtikçe de bu garip ikili arasındaki yakınlık büyür.

Dizinin yönetmen koltuğunda "Rude Miss Young-Ae" ve "Let's Eat" dizilerinin serisinde çalışmış olan Park Joon-Hwa oturmaktadır ve dizinin senaristliğini ise Kim Ji-Sun yapmaktadır.

Dizinin ilk bölümünün, 2 Mayıs’ta yayınlanması planlanan "Another Miss Oh" dizisinin finalinden sonraki hafta, Temmuz ayında yayınlanması planlanılıyor.

 

Kaynak: dramabeanstenasia, iworldtoday