“My Sassy Girl” Dizisi İçin Kadın Başrol Oyuncusunu Belirmek Amacıyla Seçmeler Düzenlenecek
  • alie
  • 9-05-2016, 14:22


Joo Won'un Yeni Dizisi "My Sassy Girl"ün kadın başrol oyuncusunu belirlemek amacıyla geniş çaplı bir kadro projesi oluşturuldu.


Her bir projesinde ayrı bir stile ve güçlü oyunculuk yeteneklerine sahip olan Joo Won sayesinde "My Sassy Girl" dizisi ilgi toplamaya devam ediyor. Dizi projesi daha da ileri giderek kadın başrol karakterini canlandıracak kadın oyuncuyu bulmak için ilk ulusal büyük ölçekli seçmeler düzenliyor.

2001 yapımı "My Sassy Girl" filminden uyarlama olan dizi, Gyun-Woo'nun (Joo Won) güzel ama bir o kadar da çılgın olan kız arkadaşı ile yaşadığı komik ve kimi zaman duygusal ilişkisi anlatılmaktadır. "My Sassy Girl" filmi sadece Güney Kore'de değil Japonya, Çin, Tayvan, Hong Kong ve Singapur’da da büyük başarılar elde etmiş bir filmdir. Ayrıca, filmin haklarını ABD’li bir film şirketi satın alarak 2008 yılında filmi yeniden sinemaya uyarlamıştır.

Düzenlenecek olan bu açık seçmeler ile oyunculuk kabiliyeti, potansiyeli ve yeteneği olan yeni bireyler keşfetmeyi amaçlanılıyor.

Sonuç ise, değerlendirmeyi yapacak komitenin verdiği puanların %45’i, oyuncuların verdiği puanın %10’u ve netizenlerin verdiği oyun %45’i belirleyecek. Netizenlerin verdiği oyların yüzdesi ise, Kore için Naver’da kullanılan oyların %30’u, küresel olarak V LIVE’da kullanılan oyların %10’u ve Çin için Le.com’da kullanılan oyların %5’i belirleyecek.

Seçmelerin kilit noktası ise halkın kadın başrol oyuncusunu belirlenmesinde söz sahibi olması olacak.

Yaşı 20 - 30 arası olan ve deneyimli veya deneyimsiz çaylak bir oyuncu ya da normal bir öğrenci de olmak üzere herhangi bir meslek sahibi tüm bayanlar, seçmeler için başvuruda bulunabilecekler. Başvurular, 9 – 20 Mayıs arasında, "My Sassy Girl" anasayfasından yapılacak ve yapılan belge incelemesinin ardından aday olmaya hak kazananlar 24 Mayıs’ta açıklanacak.

Aday olmaya hak kazananlar iki gün sürecek olan ikinci eleme turuna katılma olanağına sahip olacaklar. İkinci elemenin sonucunda geçen 10 kişiyi büyük ölçekli ulusal oylama Naver aracılığı ile gerçekleştirilecek.

"My Sassy Girl" dizinin ilk bölümünün, dizinin çekimlerinin ve yapımının tamamlanmasının ardından eş zamanlı olarak Kore, Japonya ve Çin’de 2017 yılının başlarında yayınlanması planlanılıyor.

 

Kaynak: soompi