Min Do-Hee, “Mirror of the Witch” Dizisinin Kadrosuna Katıldı
  • alie
  • 14-05-2016, 13:13


‘Tiny-G’ grubundan Min Do-Hee başrollerinde Yoon Si-Yoon ve Kim Sae-Ron’un rol aldığı "Mirror of the Witch" dizisinin kadrosuna katıldı.


Min Do-Hee dizide, Heo-Jun’un (Yoon Si-Yoon) asistanı olan Soon-Deuk karakterini canlandıracak.

Dizi, Joseon Hanedanlığı’nda Kral Seonjo döneminde geçmektedir ve dizide genç bir adam olan Heo-Jun (Yoon Si-Yoon) ile bir prenses olarak dünyaya gelen ama bir cadı olan Seo-Ri’nin (Kim Sae-Ron) hikayesi anlatmaktadır.

Bir türlü çocuk sahibi olamayan Kraliçe Sim (Jang Hee-Jin) çocuğu olması için bir şamana gider. Şaman Hong-Joo’nun yaptığı bir kara büyü sayesinde Kraliçe Sim’in bir oğlu ve ikiz olan iki tane kız çocuğu dünyaya getirir. Ancak kızlarından bir olan Seo-Ri bir lanetin etkisi altındadır. Lanetten korkan Kraliçe, Seo-Ri'ni dağların derinliklerine terk eder. Seo-Ri orada Heo-Jun ile karşılaşır.

Dizi, bir kraliyet doktoru olan Heo Jun tarafından kaleme alınan "Dongui Bogam" adlı bir hikaye kitabından esinlenerek derlenmiştir. Dizinin yönetmenliğini 2013 yapımı tvN’in "Who Are You" dizisinde ve 2014 - 2015 yapımı JTBC’nin "Maids" dizisinde çalışmış olan Jo Hyun-Tak yaparken dizinin senaristliğini Yang Hyuk-Moon yapacaktır.

Ayrıca dizide, Lee Sung-Jae, Yum Jung-Ah, Kwak Si-Yang, Jo Dal-Hwan,Jang Hee-Jin, Mun Ka-Young ve Lee Yi-Kyungda önemli rollerde yer almaktadır.

Dizinin ilk bölümü dün yayınlandı.

 

Kaynak: soompi