Jinyoung’a “Moonlight Drawn By Clouds” Dizisinden Teklif Götürüldü
  • alie
  • 23-05-2016, 11:44


‘B1A4’ grubundan Jinyoung’a, başrollerinde Park Bo-Gum ve Kim You-Jung’ın rol aldığı tarih-romantik türündeki "Moonlight Drawn By Clouds" dizisinden teklif götürüldüğü açıklandı.


Jinyoung eğer teklifi kabul ederse dizide, Kim Yun-Seong karakterini canlandıracaktır. Onun karakteri, halkın övgülerine rağmen ağırbaşlılığını koruyan onurlu ve oldukça kültürlü birisidir. O, Hong Ra-On (Kim You-Jung) ve Veliaht Prens (Park Bo-Gum) bir aşk üçgeni içerisinde olacaktır. Daha önce, Kim Yun-Seong karakterini canlandırması için ‘BTOB’ grubundan Yook Sung-Jae’ye teklif götürülmüştü. Ancak ilk başta bu teklifi kabul etmesinin ardından programında çıkan çakışmalardan dolayı dizinin kadrosundan ayrıldı.

Dizinin konusu, Hong Ra-On (Kim You-Jung), erkek kılığına girerek kadın olduğunu gizler ve erkeklere kadınlarla olan ilişkileri hakkında öğütler verir. Bir müşterisi için yazdığı bir aşk mektubunun aracılığıyla Veliaht Prens Hyomyeong (Park Bo-Gum) ile karşılaşır. Hong Ra-On, ne onun Veliaht Prens Hyomyeong olduğundan ne de Veliaht Prens Hyomyeong, Hong Ra-On’ın bir kadın olduğundan habersizdir. Veliaht Prens Hyomyeong, Hong Ra-On’a karşı ilgi duymaya başlar. Bunun farkına varan saraybeyleri Hong Ra-On’u onlardan biri olması için mücadele etmeye başlar.

Dizi, Yoon Yi-Soo tarafından kaleme alınan ve kk tarafından da resimlendirilen "Gooreumi Geurin Dalbit" adlı webtoon uyarlanmıştır. ( Webtoon, webnovel.naver.com/webtoon/ aracılığı ile 4 Ekim 2013 yılında yayınlanmaya başlanmış ve 10 Ekim 2015 tarihinde son bulmuştur.) Webtoonun senaryosu ise geçtiğimiz yıl yayınlanan, büyük ilgi gören "Who Are You: School 2015" dizisinin senaristi Kim Min-Jung ve Im Ye-Jin tarafından uyarlanacak. Ayrıca dizinin yönetmenliğini 2014 yapımı "Discovery of Love" dizisi ile 2012 yapımı "Big" dizisinin yönetmenliğini yapan Kim Sung-Yoon üstlenecek.

Dizinin ilk bölümünün 1 Ağustos’ta yayınlanması planlanılıyor.

 

Kaynak: asianwiki, dramabeans