Han Suk-Kyu, Seo Hyun-Jin ve Yoo Yeon-Seok’a “Romantic Doctor, Teacher Kim” Dizisinden Teklif Götürüldü


Han Suk-KyuSeo Hyun-Jin ve Yoo Yeon-Seok’a "Romantic Doctor, Teacher Kim" dizisinde başrol karakterleri canlandırması için teklif götürüldüğü açıklandı.


Dizinin konusu, Boo Yong-Joo ünlü bir cerrahtır. Bir gün, aniden ortadan kaybolur ve hiç kimse onun neden ortadan kaybolduğunu tam olarak bilmiyordur. Boo Yong-Joo tekrar ortaya Öğretmen Kim olarak çıkmış ve kendisine Romantik Doktor ismini takmıştır. O, şimdi gözlerden uzak bir hayatın tadını çıkarmaktadır. Kang Dong-Joo, birisini kazanmak için bir doktor olmuştur ve Yoon Seo-Jung ise birisi tarafından takdir edilmek için doktor olmuştur. Her ikisi, Öğretmen Kim ile tanıştıktan sonra hayatın değerini öğrenir ve aşktan teselli bulurlar.

Eğer teklifleri kabul ederlerse dizide; Han Suk-Kyu, ünlü bir cerrah olan Boo Yong-Joo karakterini canlandıracak. O, kendi alanının en başarılısı olduğu kadar da bilge bir akıl hocasıdır. Seo Hyun-Jin, bir cerrah olan Yoon Seo-Jung karakterini canlandıracak. Onun karakteri, parlak ve sıcak bir kişiliğe sahiptir. Yoo Yeon-Seok ise rakibine üstünlük sağlayabilmek için doktor olan Kang Dong-Joo karakterini canlandıracak. Her üç oyuncunun da teklifi olumlu bir şekilde değerlendirdiği açıklandı.

Daha önce kadın başrol karakteri canlandırması için Lim Soo-Jung’a teklif götürülmüştü ancak oyuncu bu teklifi reddetti.

Ayrıca dizinin yönetmen koltuğunda 2015 – 2016 yapımı "Mrs. Cop" dizi serilerinde ve 2014 yapımı "You're All Surrounded" dizisinde çalışmış olan Yu In-Sik otururken dizinin senaristliğini 2014 – 2015 yapımı "What Happens to My Family?", 2013 yapımı "Gu Family Book" ve 2010 yapımı "Bread, Love and Dreams" dizilerini kaleme alan Kang Eun-Kyung yapmaktadır.

Dizinin ilk bölümünün 2017 yılının ilk aylarında yayımlanması planlanılıyor.

 

Kaynak: asianwiki, dramabeans