İki Türk Dizisi ve Neslihan Atagül ‘2016 Seul Uluslararası Drama Ödülleri’ne Aday Gösterildi
  • alie
  • 22-08-2016, 14:53


'2016 Seul Uluslararası Drama Ödülleri'nde iki Türk dizisi 'En İyi Dizi Ödülü' ve Neslihan Atagül 'En İyi Kadın Oyuncu Ödülü' için aday gösterildi.


Bu yıl 11.si düzenlenecek olan 'Seul Uluslararası Drama Ödülleri'ne 265 ülke başvurdu ve yapılan elemeler sonucu sadece 51 ülkeden 28 dizi, 28 oyuncu aday gösterilmeye hak kazandı.

Türkiye yapımı olan "Baba Candır (What Happens to My Family)", "Kara Sevda (Endlles Love)", "İlişki Durumu: Karışık (Relationship Status: It’s Complicated)", "Yeter (Wedlock)", "Kırgın Çiçekler (Orphan Flowers)" ve "Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz (Bandits)" dizileri '2016 Seul Uluslararası Drama Ödülleri'ne başvurmuştu. Ön elemeler sonucunda ise Türkiye yapımı "Kara Sevda (Endlles Love)" ve "Kırgın Çiçekler (Orphan Flowers)" dizisi 'En İyi Dizi Ödülü' için ve "Kara Sevda (Endlles Love)" dizisindeki performansı ile Neslihan Atagül 'En İyi Kadın Oyuncu Ödülü' için aday gösterildi.

Ayrıca Kore yapımı "Splash Splash Love" 'En İyi TV Filmi Ödülü'ne, "Reply 1988" 'En İyi Mini-Dizi Ödülü'ne, "Six Flying Dragons" 'En İyi Dizi Ödülü'ne, "72 Seconds " ile Kim Nam-Jo ve Jin Kyung-Hwan 'En İyi Yönetmen Ödülü'ne, "Splash Splash Love" ile Kim Ji-Hyun 'En İyi Senarist Ödülü'ne, "Six Flying Dragons" ile Yoo Ah-In 'En İyi Erkek Oyuncu Ödülü'ne ve "Splash Splash Love" ile Kim Seul-Gi 'En İyi Kadın Oyuncu Ödülü'ne aday gösterildi.

Ödüllerin sahiplerini bulacağı 2016 Seul Uluslararası Drama Ödül töreni 8 Eylül’de Güney Kore’de düzenlenecek.

 

Kaynak: seouldrama

 

İlgili Haber: Engin Akyürek "Seul Uluslararası Drama Ödülleri"nde "En İyi Erkek Oyuncu Ödülü"nü Kazandı

İlgili Haber: "2015 Seul Drama Ödülleri"nin Kazananları Açıklandı

İlgili Haber: "Medcezir" Dizisi "2014 9. Seul Uluslararası Drama Ödülleri"nde "En İyi Dizi Ödülü"nü Kazandı...

İlgili Haber: "2014 9. Seul Uluslararası Drama Ödülleri" Sahiplerini Buldu...