“Love in the Moonlight” Dizisi Reytinglerini İki Katına Çıkarak “Moon Lovers: Scarlet Heart Ryeo” Dizisini Geride Bıraktı

  alie   |     31-08-2016, 14:09


KBS2’nun "Love in the Moonlight" dizisi ile SBS’in "Moon Lovers: Scarlet Heart Ryeo" dizisi arasındaki reyting yarışında şaşırtıcı bir sonuç ortaya çıktı.


Nielsen Korea’ya göre "Love in the Moonlight" dizisi 1. bölümünde %8.3, 2. bölümünde %8.5 oranında reyting elde etti. Böylece yayınlanmaya başladığı ilk hafta "Doctors" ve "Monster" dizilerinin gerisinde kalarak reyting sıralamasında üçüncü oldu. Ancak, bu hafta yayımlanan dizinin 3. bölümü önceki bölümlerin aldığı reytingi iki katına çıkarak %16 oranında reyting elde etti. Dün yayımlanan 4. bölümü ise %16.4 oranında reyting alarak Pazartesi & Salı dizilerinin reyting sıralamasında birinciliğe yerleşti.

"Doctors" dizisinin final bölümünün (%20 oranında reyting elde etmişti) ardından yayımlanmaya başlayan "Moon Lovers: Scarlet Heart Ryeo" dizisi için büyük beklentiler vardı. 29 Ağustos’ta "Moon Lovers: Scarlet Heart Ryeo" dizisi %9.3 oranında reyting elde ederken MBC’nin "Monster" dizisi %10 oranında reyting aldı. 30 Ağustos’ta ise "Moon Lovers: Scarlet Heart Ryeo" dizisi %7 oranında reyting elde ederken "Monster" dizisi %10.8 oranında reyting elde etti.

 

29 Ağustos Pazartesi gününün reyting oranları/sıralaması:

1. KBS2’nun "Love in the Moonlight" dizisinin 3. bölümü – %16
2. MBC’nin "Monster" dizisinin 42. bölümü – %10
3. SBS’in "Moon Lovers: Scarlet Heart Ryeo" dizisinin 1. bölümü – %7.4 & 2. bölümü – %9.3
4. tvN’in "Let’s Fight Ghost" dizisinin 15. bölümü – %3.24

 

30 Ağustos Salı gününün reyting oranları/sıralaması:

1. KBS2’nun "Love in the Moonlight" dizisinin 4. bölümü – %16.4
2. MBC’nin "Monster" dizisinin 43. bölümü – %10.8
3. SBS’in "Moon Lovers: Scarlet Heart Ryeo" dizisinin 3. bölümü – %7
4. tvN’in "Let’s Fight Ghost" dizisinin 16. bölümü/final – %4.31

 

Kaynak: soompi1, soompi2, wikipedia

 
Yorumlar

"Herhangi bir küfür, hakaret, reklam, din-siyaset-ırk içerlikli tartışmalar, başka sitelerin adı ve (sitemizin linkleri hariç) link paylaşarak yorum yapmak yasaktır. Bu tür yorumlar silinecektir. Küfür içerikli yorum paylaşan ziyaretçinin süresiz olarak yorum yapması engellenecektir. Hakaret içerikli yorum paylaşan ziyaretçinin ise 2 ay boyunca yorum yapması engellenecektir."
"Site ile ilgili şikâyetlerinizi, önerilerinizi, isteklerinizi ve düzeltmeleri yorum olarak değil, iletişim bölümünde belirtilen adresler üzerinden yapınız. Aksi halde bu tür yorumlar silinecektir."
"Yorum alanını özel sohbet alanına çevirmek yasaktır."
Lütfen spoiler içeren yorumlarınızda bu tagı kullanın:

SON HABERLER
tümünü gör

TEST & ANKET

tümünü gör

GÜNEY KORE SİNEMASI

Güney Kore Sineması dünyası ile ilgili haberleri, oyuncular hakkında bilgileri, dizi ve film önerilerini - tanıtımlarını - müziklerini - fragmanlarını bulabilirsiniz. İsterseniz film ve dizilere yorum yaparak diğer ziyaretçilere düşüncelerinizi sunup önerilerde bulunabilirsiniz…